В Україні серійно випускають понад п'ять аналогів "шахедів-131" і один аналог "шахеда-136", – Камишін
Україна із серпня 2023 року серійно випускає далекобійний дрон-камікадзе, який є аналогом іранського "шахеда".
Про це заявив керівник Мінстратегпрому Олександр Камишін на пресконференції.
"Коли ми говоримо про те, що називається український "шахед". У нас є більше п'яти аналогів "шахед-131", які виробляються серійно. І є один вид, який аналог "шахед-136". У цьому плані можна вибрати будь-яку з позицій, усе це серійне виробництво", - сказав міністр.
"Держава із 2016 року мала розробки, які чомусь не випускались. Ми запустили виробництво в серію. Зараз виробляємо їх десятками. Наступного року Збройні сили можуть отримувати більше тисячі таких дронів, які летять на 1000+ кілометрів", - розповів Камишін.
Очільник Мінстратегпрому підкреслив, що наразі оборонка спроможна випускати десятки таких дронів-камікадзе, а надалі буде нарощувати свої потужності.
Камишін також підтвердив заяву президента Володимира Зеленського, що ОПК може наступного року виробити мільйон FPV-дронів.
Підготувала: Ніна Петрович





Мир «Силовики в оточенні Путіна вмовляють його перенести вибори до Держдуми РФ»
Происшествия «Уряд Туска вважає, що Навроцький хотів зірвати візит Зеленського до Гданська, – ЗМІ»
Происшествия «Україна готова до можливих дій противника на північному напрямку, – командувач НГУ»
Общество «Естетика, стиль та ексклюзивність: ROUKOSS і MASONS готують особливий вечір у центрі столиці»
Мир «Очільник Пентагону відвідав випробування нової лазерної зброї в Нью-Мексико»
Мир «Сбой цифровой радиосвязи парализовал часть железнодорожного сообщения Германии»