Ізраїль представив танк зі штучним інтелектом
Ілюстративне фото з відкритих джерел
Ізраїлі відбулася презентація нового покоління бойового танку Меркава, який використовує штучний інтелект та контрольоване електронікою озброєння, пише "Сіньхуа".
"Танк, відомий також як Меркава Марк 5, має надійти в експлуатацію до кінця цього року й поступово замінить Меркава Марк 4, який наразі становить основу бронетанкових військ Ізраїлю", – йдеться у матеріалі.
Зазначається, що новий танк обладнано системами штучного інтелекту для обробки зображень й покращення спостереження екіпажем.
"Танк міститиме бойовий шолом, який носитимуть командири, що дасть їм змогу отримувати бойові дані під час оперативних дій, дозволяючи здійснювати огляд на 360 градусів ззовні танку, рухаючи головою", – стверджує "Сіньхуа".
Ці можливості мають стати у нагоді в процесі наведення на цілі в режимі живого часу без наражання на небезпеку екіпажу.
"На додачу, танк обладнано багатьма сенсорними екранами й датчиками штучного інтелекту для швидкого збору даних", – зауважується агентство.
Підготував: Сергій Дага





Общество «"Сзшчники" позбавляються права вибору, в яку частину повернутися, – ЗМІ»
Мир «100 найвпливовіших жінок світу у 2025 році за версією Forbes»
Происшествия «Спротив триває: 1389-та доба протистояння України збройної агресії Росії»
Политика «ФРГ вызвала посла РФ из-за дезинформации и кибератак перед выборами»
Мир «Иранские власти задержали Нобелевскую лауреатку мира Наргес Мохаммади»
Мир «В Угорщині звинуватили генсека НАТО Рютте у "розпалюванні військової напруги" через заяву про наступну ціль РФ»