15:47 / 18.09.2023 Наука и техника

Україна отримала від США 3D-принтери для друку запчастин до військової техніки

Фото: golos-ameriki.ru

Україна отримала від США 3D-принтери промислового рівня, здатні друкувати запчастини до техніки на полі бою.

Про це повідомив помічник міністра оборони США із питань закупівель та утримання Вільям Лаплант, повідомляє "Голос Америки".

За словами посадовця, навчання з користування цими принтерами українці завершили минулого тижня.

"Нарешті минулого місяця ми доставили їм, в Україну, ці промислові 3D-принтери, і минулого тижня завершилось їхнє навчання роботі з цим принтером... На ньому вони можуть друкувати усі свої частини", – сказав Лаплант.

За його словами, поява цих принтерів "зовсім змінює справу", адже вони пришвидшують процес і відкривають нові можливості.

"Ви можете робити чудові речі за допомогою 3D-друку, не тільки через швидкість. Ви можете фактично виготовляти деталі, які не могли виготовити у звичайних умовах", – зазначив Лаплант.

Помічник глави Пентагона також повідомив, що після початку російського вторгнення українці почали самостійно друкувати 3D-запчастини, хоч і не мали на це відповідних дозволів. Союзники допомогли Україні в цій ситуації.

"На початку українці друкували власні 3D-деталі, не маючи пакетів технічних даних. Знаєте, як кажуть, коли твоя країна зазнає екзистенційної атаки, закони про інтелектуальну власність лише трохи мають значення. То ж ми навели з цим лад, разом з іншими країнами. Тепер вони мають всі пакети технічних даних", – сказав Лаплант.

Підготував: Сергій Дага