В Ізраїлі знайшли зброю, якій майже 2000 років (фото)
Фото: facebook.com/AntiquitiesEN
В Ізраїлі знайшли 4 ідеально збережені римські мечі віком 1900 років. Про це розповіли у соцмережах Ізраїльського управління старожитностей (IAA).
Знайти єдиний меч – це рідкість, а чотири – це мрія! Ми терли очі, бо не могли повірити в це.
Старовинну знахідку виявили в печері з видом на Мертве море. Зброя чудово збереглася, а залізні леза досі були в дерев’яних футлярах.

Мечі виявили у майже недоступній щілині, коли команда вчених фотографувала стародавній напис на сталактиті.
Також в ізольованій печері знайшли пілум (метальний спис), шматки обробленого дерева, шкіри та металу.
Три мечі мали довжину 60-65 сантиметрів, а четвертий – 45 сантиметрів.
На думку археологів, мечі заховали юдейські повстанці.

Директор Ізраїльського управління старожитностей Елі Ескусідо сказав журналістам, що сухий пустельний клімат навколо Мертвого моря уможливив збереження артефактів, які не вціліли б в інших місцях Ізраїлю.
"Це унікальна капсула часу, в якій зберігаються фрагменти сувоїв, монети часів Єврейського повстання, шкіряні сандалі, а тепер навіть мечі – гострі, наче їх тільки сьогодні сховали", – сказав Ескусідо.
Археологи вважають, що мечі заховали юдейські повстанці
Після знахідки печеру розкопали повністю. Там знайшли інші артефакти віком 6 тисяч і 2 тисячі років.
На вході в печеру знайшли бронзову монету часів Повстання Бар-Кохби (виступ населення Юдеї проти римлян) у 132-136 роках нашої ери.
Підготував: Сергій Дага





Происшествия «В армії ворога з'явилася нова крилата ракета "Ковер" з авіабомбою: У ГУР розкрили її характеристики»
Происшествия «Армія ворога посилила наступ по всій лінії фронту, – Сирський»
Политика «Внутрішнє виробництво та захист енергетики: Зеленський пояснив, на що підуть 90 млрд євро від ЄС»
Происшествия «Україна стверджує, що російські війська, які «голодують», вдаються до канібалізму»
Происшествия «У Миколаєві чоловік стрибнув із даху зруйнованої ОВА»
Мир «Демократичну партію звинуватили у "підбурюванні психічно хворих" до нападів на президента»