13:53 / 07.06.2023 Наука и техника

В Ізраїлі випробували перше у світі повітряне таксі (відео)

Фото: timesofisrael.com

Ізраїль розпочав тестові польоти автономних літальних апаратів, які можуть перевозити пасажирів і важкі вантажі. Про це повідомляє The Times of Israel.

Перші тестові польоти повітряного таксі є частиною дворічного пілотного проєкту вартістю $10 мільйонів під керівництвом Ізраїльської національної ініціативи з використання безпілотників (INDI).

Його мета полягає в тому, щоб за допомогою дронів перевозити пасажирів і важкі вантажі, а також поліпшити ситуацію з заторами на дорогах Ізраїлю, більш ефективно надавати комерційні та державні послуги.

Минулого тижня 11 компаній, які займаються експлуатацією та доставкою дронів, взяли участь у випробуваннях та експериментальних польотах у межах проєкту по всій країні.

"Це перша така ініціатива у світі, спрямована на широке і міждисциплінарне дослідження нових технологій, включаючи перевезення вантажів, а згодом і людей", – сказала міністр транспорту Мірі Регев.

За її словами, спільний проєкт охоплює всі аспекти, включаючи регулювання та законодавчі зміни, пов'язані з комерційною експлуатацією безпілотників як додаткового інструменту для розв'язання проблеми заторів.

Водночас розглядається питання поділу авіапростору та побудови авіамаршрутів з метою врегулювання одночасного руху дронів і літаків.

Підготував: Сергій Дага