17:47 / 31.07.2021 Наука и техника

AMD переходить на новий сокет AM5 – подробиці

У Мережі з’явилися інсайдерські зображення майбутнього процесорного сокета AMD AM5. Нагадаємо, що коли вийдуть процесори AMD покоління Raphael, що будуть базуватися на архітектурі Zen4, у компанії AMD планують перейти на оновлений сокет AM5, що буде використовувати компоновку Land Grid Array, повідомляє itsider.com.ua.

Очікувано, відмову від сокету AMD4 зустріли, в цілому, позитивно, оскільки з новим сокетом ймовірність пошкодити процесор наступного покоління під час встановлення у сокет буде набагато нижчою. Окрім цього, легше та дешевше змінити сокет, ніж відремонтувати ніжки процесора.

Нові рендери демонструють механізм блокування AM5. Зрозуміло, що він не матиме гвинтів для кріплення, як процесори AMD EPYC – буде простий механізм з затискачем, що буде утримувати процесор на місці у момент встановлення. Загалом AM5 частково нагадує сокет Intel HEDT LGA.

Також на рендері можна побачити дизайн процесора з модельного ряду Raphael, що вже раніше був продемонстрований інсайдерами. Очікується, що цей модельний ряд процесорів та материнські плати з відповідним сокетом з’являться не раніше другого півріччя наступного року.

ТЭГИ: