02:05 / 26.02.2021 Наука и техника

За популярний в Україні сервіс GitHub, де IT-розробники діляться фрагментами коду, заступився глава Мінцифри

Сьогодні сервісом користується практично кожен IT-фахівець.

У число сайтів, які мають бути заблоковані в Україні за рішенням Голосіївського райсуду, увійшов один з розділів платформи GitHub.

Мова йде про розділ Gist, який дозволяє IT-розробникам ділитися фрагментами коду.

На ситуацію звернув увагу віце-прем'єр-міністр, глава Мінцифри Михайло Федоров.

"Ми не дамо і не буде заблокований GitHub Gist. Скоро буде офіційна заява МВС, Мінцифри», - написав він у своєму Telegram-каналі.

Що таке GitHub

- Платформа GitHub - це найбільший веб-сервіс для спільної розробки IT-проектів з функціоналом соціальної мережі. Розробники всього світу використовують його для роботи, спілкування, обміну ідеями та роботи над проектами, в тому числі і некомерційними.

- Під блокування українського суду потрапив розділ Gist, який використовується для зберігання фрагментів коду. Причина такого блокування невідома.  

- Експерти відзначають, що заблокувати окремий піддомен GitHub неможливо, і заблокувати доведеться весь сайт.


Блокування сайтів в Україні

- Голосіївський районний суд постановив заблокувати в Україні 426 сайтів, серед яких, зокрема, російські та українські засоби масової інформації.

- Суд наклав арешт на майнові права інтелектуальної власності, які виникають у користувачів Інтернету при використанні 426 сайтів. Серед них: російський РБК, Novostiua.org, "Захід медіа", Infopressa, LiveJournal, сервіс Telegram-статистики TGStat, а також GitHub Gist, Cryptowiki та інші.

- Рішення прийнято за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 СТ. 190 Кримінального кодексу України. У ній йдеться про шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки.

- Постанова підлягає негайному виконанню, проте протягом 5 днів вона може бути оскаржена до Київського апеляційного суду.

ТЭГИ: