23:13 / 25.09.2020 Наука и техника

Користувачі "ВКонтакте" автоматично попадуть на облік в поліцію

Після того, як російська соціальна мережа “ВКонтакте” обійшла блокування і почала працювати в мобільному додатку, секретар РНБО Олексій Данілов попередив українців, що користувачі соцмережі будуть на обліку у правоохоронців.

Про це він сказав під час ZOOM-конференції “Цифрова трансформація держави: перспективи і ризики кібербезпеки”.

“У нас, згідно з нашим законодавством про санкції, “ВКонтакте” не повинно працювати на території нашої країни. Ми займаємося цим питанням, фахівці розуміють, про що йдеться. Вони (росіяни) змінюють дуже швидко проксі, і ми не встигаємо за ними стежити. В Україні є інституції, які безпосередньо за це відповідають. Зараз це знаходиться в роботі. Ми вважаємо, що найближчим часом за допомогою наших міжнародних партнерів це питання буде вирішене“, – сказав він, передає itsider.com.ua.

У той же час секретар РНБО звернув увагу на користувачів цієї соціальної мережі, яка заборонена в Україні.

“Це також і їх повинна бути відповідальність – навіщо вони це роблять і для чого роблять. Зараз та система, яка починає працювати, всі користувачі перебуватимуть на обліку. Якщо вони далі поширюватимуть російський контент на території України, то вони матимуть певні проблеми безпосередньо з Нацполіцією і нашими силовими структурами“, – додав Данілов.

Заступник голови МВС Сергій Гончаров погодився з секретарем РНБО про відповідальність користувачів “ВКонтакте”, що у них повинно бути розуміння про порушення законодавства.

“Наші співробітники спільно з колегами з інших силових структур працюють над питанням закриття доступу до зазначеної соцмережі. Це в тому числі і питання взаємодії із зарубіжними партнерами в частині майданчиків для поширення програмного забезпечення цих мобільних додатків“, – сказав він.