17:33 / 21.02.2020 Общество

Епіфаній звернувся до громадян з нагоди Міжнародного дня рідної мови

У нашій Церкві молитва завжди лунатиме найперше українською мовою.

Звертається до вірян митрополит Єпіфаній через соціальні мережі у Міжнародний день рідної мови.

Кожному народові Бог благословив для вжитку його унікальну рідну мову.

"Як пише апостол Яків у своєму посланні: "Всяке добре даяння i всякий досконалий дар сходять зверху, вiд Отця свiтiв, у Якого немає змiни i нi тiнi перемiни" (Як. 1: 17). До того ж мова є не просто засобом для спілкування – це неоціненний духовний скарб, який передає із покоління в покоління історичну й культурну спадщину. Якщо народ прагне берегти власну історію, плекати власну долю, будувати власну сильну державу, то має шанувати свою мову", - говорить предстоятель ПЦУ.

І пригадує також настанови митрополита Іларіона (Огієнка), який був не лише духовним учителем для українців, але й видатним ученим та знавцем української мови.

"Він залишив для нас свої вагомі наукові праці, а також слова істинної мудрості: "Рідна мова – це шлях до Бога. Нерідною мовою Бога не пізнаєш", - наголошує Епіфаній.

"Після століть переслідувань та заборон сьогодні маємо можливість вільно молитися рідною мовою у незалежній помісній Православній церкві України. Подякуймо ж за це Всемилостивому Богу та всім, хто своїм життям оберігав нашу рідну українську мову", - підсумував митрополит.