10:53 / 27.10.2017 Общество

Обвинувачуваний у справі підробки результатів ЗНО Лікарчук отримав нову посаду

Минулого року Лікарчука звинуватили у зловживанні службовим становищем і фальсифікації результатів тестування ЗНО. Наразі слідство триває.

Екс-директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук виконуватиме обов'язки директора Державної освітньої установи "Навчально-методичний центр з питань якості освіти". Відповідне повідомлення з'явилося на сайті установи.

"Навчально-методичний центр з питань якості освіти" забезпечує роботу Акредитаційної комісії України (АКУ). А від рішень цієї комісії залежить функціонування українських університетів. Без акредитації, яку надає АКУ, виші не мають права видавати дипломи державного зразка про вищу освіту.

З діяльністю АКУ свого часу було пов'язано кілька резонансних питань. Саме за рішенням АКУ  Міносвіти намагалося припинити діяльність приватного вишу Поплавського.

За міністра С. Квіта за пропозицією АКУ  було складено "чорний список" вишів , які підлягають закриттю. До нього увійшли 53 навчальні заклади.  Тоді Акредитаційна комісія звернулася до міністерства з пропозицією "взяти під контроль процес припинення діяльності вищих навчальних закладів …через неможливість надавати якісні навчальні послуги" . 

Як відомо, головою Акредитаційної комісії за посадою є Міністр освіти і науки України. Державна установа "Навчально-методичний центр з питань якості освіти" підпорядковується Міністерству освіти і науки.

Яку роботу виконує для Акредитаційної комісії "Навчально-методичний центр з питань якості освіти", очолюваний Ігорем Лікарчуком?  Центр приймає документи, готує матеріали до засідань експертних рад, організовує  засідання, опрацьовує результати прийнятих рішень, готує аналітичну інформацію, організовує фінансове супроводження процесів акредитації тощо

UPD 27.10. Згодом Лікарчук на своїй сторінці в Facebook підтвердив, що 24 жовтня розпочав виконувати обовязки директора Державної освітньої установи "Навчально-методичний центр забезпечення якості освіти" (ДОУ).

Він зазначив, що на сьогодні ДОУ здійснює свою діяльність у двох напрямках. Перший - організаційний супровід акредитаційного процесу, який згодом замість ДОУ здійснюватиме НАЗЯВО. Другий - методична робота в дуже вузькому сегменті вищої освіти, котра їй залишалася у спадок від попередніх структур. Окрім того, МОН в контексті реформування системи освіти планує затвердити новий напрям діяльності ДОУ.

Також екс-директор УЦОЯО прокоментував звинувачення щодо нього у зловживанні службовим становищем і фальсифікації результатів тестування ЗНО.

"Що стосується звинувачень мене у "скоєнні" злочинів, то ми вважаємо, що вони базуються на здогадках і припущеннях, а не на доказах. Що будемо доводити в суді. Між іншим, перша колегія суддів Соломянського райсуду Києва уже повертала звинувачувальний акт стосовно мене та моїх колег прокуратурі саме з цих причин. Тепер чекаємо на початок розгляду цього акту колегією суддів у іншому складі. І, очевидно, нових звинувачень. Бо справу, зшиту чорними нитками по білому, потрібно рятувати. Й честь мундира переважає презумпцію невинуватості", - пише Лікарчук.

Як відомо, Ігор Лікарчук є обвинувачуваним у справі щодо зміни результатів ЗНО у 2014-2015 роках. Обвинувачувальний акт перебуває на розгляді Солом'янського суду Києва. Крім того, триває слідство за фактами зміни результатів ЗНО у 2008-2013 роках.