14:28 / 26.09.2016 Общество

Російське лобі активно працює в українському уряді – експерт

Українським дипломатам важко воювати за продовження західних санкцій проти російської економіки, поки наш власний уряд приймає рішенняна користь росіян – так прокоментував рішення уряду про допуск російськихвагонів на український ринок директор Агенства моделювання ситуацій Віталій Бала, передають "Подробиці".

"Для подібних рішень взагалі немає ніяких зрозумілих підстав. Єдине пояснення уряду щодо недостатньої кількості вітчизняних вагонів не витримує  ніякої критики, адже вУкраїні існують достатні потужності для виробництва необхідної кількостівагонів, електровозів і всього супутнього обладнання. Уряд, Мінінфраструктурита Укрзалізниця в стані скласти прогноз потреб, оцінити наявні ресурси тарозмістити відповідне державне замовлення. Якщо ігнорувати оновлення власноговагонного парку – то так, прийдеться іти на поклон до країни-агресора. Можливо, для когось залучення російських вагонів потрібне для оформлення непрозорих схем поставок вугілля із територій ОРДЛО, з оплатою по схемі "Роттердам+" та отримання надприбутків за рахунок війни? Як би не було, аподібні рішення доказують одне: російські лобісти вільно почуваються вкоридорах українського уряду", – наголошує есперт.

"В умовах війни подібні рішення повинні проходити не лише погодження у Мінфіні чи Мінінфраструктури. Подібні рішення треба відправляти на експертизу в МЗС, їх повинна оцінювати СБУ, і якщо Служба безпеки не мала можливості застерегти подібні помилки, то можливо вона розбереться з тими, хто пролобіював вигідні Кремлю рішення, та допоможе їх виправити. І найголовніше, такі рішення ставлять під сумнів європейські санкції накладені на Росію, та посилюють меседж її лобістів, мовляв, чому ЄС має фінансово страждати від санкцій, в той час як Україна працює у звичному
економічному режимі із РФ. Російське лобі активно працює в українському уряді". - додав Віталій Бала.

Як відомо, минулого тижня, в час коли Президент України брав участь у засіданніООН, Уряд дозволив використовувати російські вагони для перевезення енергетичного вугілля і формування запасів палива.