У Комітеті Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки зробили заяву про мобілізацію жінок
Ілюстративне фото з відкритих джерел
В Україні не готують обов’язкову мобілізацію жінок. У профільному комітеті Верховної Ради заявили, що відповідних законопроєктів чи інших законодавчих ініціатив наразі немає. Про це повідомив Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки.
У комітеті наголосили, що питання обов’язкової мобілізації жінок не лише не оформлене у вигляді законодавчих ініціатив, а й не обговорюється всередині профільного комітету.
Там також зазначили, що публічні заяви окремих спікерів про можливу примусову мобілізацію жінок не відображають ані поточну роботу парламенту, ані позицію комітету.
Жінки, як і раніше, можуть долучатися до Сил оборони виключно добровільно. Обов’язкової мобілізації для них наразі немає, і її підготовка не ведеться.
У парламенті закликали орієнтуватися на офіційні джерела та не піддаватися інформаційним маніпуляціям щодо можливих змін у правилах мобілізації.
Раніше голова Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко також заявляв, що примусова мобілізація жінок в Україні не планується.
Водночас 10 серпня на сайті Кабміну зареєстрували петицію із пропозицією запровадити обов’язковий військовий обов’язок для працездатних жінок без дітей. Йдеться саме про громадську ініціативу, а не про законопроєкт чи рішення влади.
Підготував: Сергій Дага





Политика «У МЗС Польщі висловилися про появу Бандери та Шухевича у Національному пантеоні»
Спорт «ЧЄ зі спортивної гімнастики: Українець Назар Чепурний став чемпіоном в опорному стрибку»
Политика «Візит Віткоффа та Кушнера до Києва та Москви відкладається»
Мир «Через атаку хакерів у Британії припинила роботу електростанція»
Шоу-биз «Олег Винник сделал заявление об изменении гражданства»
Общество «Укргідрометцентр: 25 серпня очікується від 8° уночі до 30° вдень»