Польща проведе ексгумаційні роботи у Львові, де поховані польські солдати
Ілюстративне фото з відкритих джерел
Україна надала Польщі дозвіл на ексгумацію польських військових, загиблих у 1939 році, яких поховано на території колишнього села Збоїська — нині частини Львова. Про це повідомило Міністерство культури та інформаційної політики.
У відомстві зазначили, що Україна готова продовжити пошукові та ексгумаційні роботи в межах спільної українсько-польської групи з історичних питань.
У відповідь Польща також дозволила українській стороні провести аналогічні роботи в селі Юречкова на території Польщі. В Україні сподіваються, що процес ексгумації там розпочнеться найближчим часом.
Що відомо про поховання
За даними польського видання Rzeczpospolita, Інститут національної пам’яті Польщі подав запит на розкопки у двох районах Львова — Збоїськах і Під Голоском. Там поховані близько 120 польських солдатів, які загинули в боях проти нацистської Німеччини у 1939 році. Їхні останки виявили ще у 2019-му.
Підготував: Сергій Дага





Мир «Трамп наказав призупинити всі удари по Ірану на 5 днів: ціни на нафту різко змінилися»
Политика «Україна може суттєво пришвидшити процес вступу до ЄС, – Качка»
Политика «Украинские дальнобойные системы эффективнее небольших партий Taurus, – Мерц»
Происшествия «СБУ нейтралізувала агентурно-бойову групу російської розвідки та ліквідувала кілера»
Происшествия «Прибирання сухої трави закінчилося смертельним інцидентом»
Происшествия «У Житомирі вибух поранив 12-річну дитину та пошкодив корпус університету»