Реформа старшої школи: учні обов'язково вивчатимуть 7 предметів
Ілюстративне фото з відкритих джерел
У 2027 році в Україні реформують старшу школу. Учні навчатимуться 12 років і зможуть обирати навчальні профілі.
При цьому старшокласники вивчатимуть 7 обов'язкових дисциплін. Деталі розповіли в Міністерстві освіти і науки України, передає "24 Канал".
Так, учні у старших класах після втілення реформи старшої профільної школи вивчатимуть обов'язково такі предмети:
- українську мову;
- українську літературу;
- історію України;
- англійську мову;
- математику;
- фізичну культуру;
- захист України.
Інші предмети учні вивчатимуть залежно від вибраного профілю навчання.
Учні зможуть об'єднатися у групи для вивчення різних предметів. Що більше школярів навчатиметься на паралелі, то ширший вибір предметів їм зможуть запропонувати.
Обрати профіль учням допомагатимуть кар'єрні радники. Таку посаду запровадять у школах. Ці фахівці пройдуть спеціальну підготовку.
У 10 класі учні вивчатимуть найменше профільних предметів і найбільше обовʼязкових. В 11 – 12 класах кількість вибіркових предметів зросте.
Підготував: Сергій Дага





Экономика «Санкції США знову повністю блокують морські поставки російської нафти»
Политика «Трамп увяз в переговорах и угрозах Ирану»
Мир «Афіни передали Києву вимогу прибрати всі морські дрони з регіону»
Мир «У Панамі затримали чоловіка, якого 30 років розшукували за вбивство вокаліста гурту Cold as Life»
Происшествия «На Волині підліток випадково поранив дівчинку, коли стріляв в асфальт»
Происшествия «Атака на Дніпро та Одесу: пошкоджені будинки, поранені люди»