Пощастило, що пішли "жовті дощі": метеоролог прокоментувала пил із Сахари, який прийшов до України
Фото: Суспільне Полтава
Українцям варто очікувати пил із Сахари ще не один раз влітку. Про це заявила Вазіра Мартазінова, метеоролог, кліматолог, фахівець у галузі зміни клімату та довгострокового прогнозу погоди в ефірі телемарафону.
"Пісок, який йде до нас із Сахари, це рідкісне метеорологічне явище, яке підпорядковується атмосферній циркуляції. Нам варто очікувати такі явища ще не один раз за літній період. Пил із Сахари йде до нас через те, що озера, які були раніше, більше не циркулюють і вони фактично покрились дюнами.
Коли посилюються вітри, відчується винесення цього пилу на Схід та Захід. Те, що йде жовтий дощ - це добре, тому що ми не дихаємо пилом. З іншого боку - відбувається атмосферне очищення. Для України дуже добре, що в цей період йшли дощі", - сказала метеоролог.
Також вона додала, що дощі зараз будуть зменшуватись та потроху припинятись. Великодні дні будуть без опадів, але спекотно не буде. З 2 травня температура буде постійно підвищуватися. Водночас в середині травня українці можуть відчути суттєве похолодання, заморозки та сильні дощі.
Підготував: Сергій Дага





Спорт «Син Віталія Кличка почав виступати за клуб AS Monaco Basket»
Политика «Умови Кремля: За два місяці вийти з Донбасу, якщо ні, РФ його захопить і потім будуть інші умови, – Зеленський»
Экономика «Евросоюз выделит Украине 80 млн евро из доходов от замороженных активов РФ, – Каллас»
Экономика «ЄС виділив Україні 1,4 млрд євро з прибутку заморожених російських активів»
Происшествия «У Києві силовики викрили агентурну мережу РФ, яка готувала вбивства військових і волонтерів»
Политика «Трамп серьезно рассматривает возможность выхода США из НАТО»