13:56 / 21.03.2024 Общество

Справа на 600 млн: суд скасував підозру й звільнив одного з фігурантів історії про турецькі бронежилети

Скандальна справа, що пов’язана з закупівлею турецьких бронежилетів на 600 мільйонів гривень набрала нових обертів, адже одного з фігурантів справи були звільнено з-під варти після того, як суд скасував підозру.

Раніше СтопКор вже писав про історію з турецькими бронежилетами, яка набула значного розголосу. Після того, як один з фігурантів справи отримав підозру та був взятий під варту здавалося, що ситуацію було вирішено, та історія неочікувано отримала нове продовження.

Попередньо варто нагадати, про що саме йде мова. Так, у березні 2022 року Міністерство оборони України уклало контракт на поставку 30 тисяч бронежилетів за 16,6 млн євро (або близько 600 млн грн) з турецькою компанією FARMTR TARIM HAYVANCILIK TICARET VE SANAYI LIMITED SIRKETI. Як з’ясувалося пізніше, це – агрофірма, основною спеціалізацією якої є вирощування овочів та спорудження парників.

Тоді журналісти СтопКору в рамках розслідування турецьких ЗМІ дізналися, що від самого початку так звані аграрії не були здатними виконати умови контракту, адже бронежилетів на складах не мали взагалі, як і контрактів на їхнє виробництво.

І згодом, стало відомо, що суд виправдав і постановив звільнити з-під варти одного з фігурантів, якого за запитом України було затримано Міжнародною організацією кримінальною поліції. Про це СтопКору стало відомо від представників Костянтина Кривопуста, якого, за даними Української правди, правоохоронці підозрювали у причетності до масштабної афери, адже він виступав у ролі посередника під час закупівлі бронежилетів.

Однак, як стало відомо, відповідну підозру в кримінальному провадженні було скасовано.

Так, слідчими ГСУ НП України було оголошено в міжнародний розшук Кривопуста Костянтина Вікторовича, що був підозрюваним в зазначеному кримінальному провадженні, та який, зі слів його представників, "ні від кого не переховувався" та перебував за кордоном задовго до відкриття кримінального провадження.

Справа на 600 млн: суд скасував підозру й звільнив одного з фігурантів історії про турецькі бронежилети

Як зазначав сам Кривопуст, він всіма силами намагався сприяти Національній поліції, залучився підтримкою адвокатів, які представляли його інтереси на території України, та прагнув пролити світло на ті події, у причетності до яких його звинувачували.

Як повідомили представники підприємця, у серпні 2023 року Кривопуст зміг довести власну перед слідчим суддею Печерського районного суду м.Києва в режимі відеоконференцзв’язку, наслідком чого стало скасування письмового повідомлення про підозру останньому. Але на цьому історія не завершилась.

В жовтні минулого року, Костянтина Кривопуста було затримано уповноваженими особами Міжнародної організації кримінальної поліції в м.Флоренція за запитом України. За твердженням сторони Кривопуста, він близько двох місяців знаходився в ув’язненні, не розуміючи причини свого затримання.

Представники підприємця поділилася тим, що з моменту затримання Кривопуста за справу взялись правоохоронці Міжнароднї організації кримінальної поліції. А зі слів самого підприємця стало відомо, що він брав участь у декількох судових засіданнях за час свого ув’язнення, в результаті чого на початку грудня 2023 року його було звільнено з-під варти.

Варто зазначити, як заявила сторона обвинуваченого, на Костянтина Кривопуста було вчинено замах на вбивство, наслідком чого потерпілому було завдано тілесних ушкоджень шляхом нанесення ударів ножем та тупим предметом. Вони підкреслюють, що якби не вчасна медична допомога, він би помер на місці.

Тож, наразі, постановою процесуального керівника у кримінальному провадженні – досудове розслідування завершено, а Кривопуст Костянтин Вікторович – поза кримінальним переслідуванням.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що департамент стратегічних розслідувань Нацполіції підозрює керівництво "Танос текнолоджі" київського бізнесемна і члена ОПЗЖ Миколи Петренка у привласненні та відмиванні коштів, призначених державою на закупівлю товарів воєнного призначення.