16:06 / 28.11.2023 Общество

В Україну суне новий циклон

Ілюстративне фото з відкритих джерел

Циклон, який нещодавно прийшов в Україну, вже відходить у північно-східному напрямку, але в середу, 29 листопада, прийде новий. 

Про це на брифінгу розповіла синоптикиня "Укргідрометцентру" Наталія Птуха, інформує "Суспільне."

"Нинішній циклон відходить у північно-східному напрямку, покидає територію України через Сумську та Чернігівську області. Його центр вже практично вийшов за межі нашої країни. Зараз трохи є залишкових явищ по Чернігівщині та Сумщині у вигляді невеликого снігу. Сьогодні вдень вже, у принципі, більш спокійна ситуація", — сказала Птуха.

Зі слів синоптикині, у вівторок, 28 листопада, в Україні буде певна тимчасова перерва між атмосферними фронтами, але можуть бути певні опади у західних областях, зокрема, на Закарпатті, у вигляді мокрого снігу з дощем.

"А от вже у середу, у ніч на середу, ми чекаємо на вихід нового циклону. Але він вже буде мати трохи іншу траєкторію. Цей циклон буде більше з південного заходу, тобто, буде заходити через західні області й південно-західні, через Вінниччину. Тому в середу очікуємо опади практично по всій території України", — сказала Птуха.

Водночас вона поінформувала, що другий циклон охоплюватиме більшу територію, але опади будуть різноманітної фази.

"Наприклад, у західних областях це буде переважно сніг, а температура вдень та вночі становитиме 0-6 градусів морозу. А ось вже, наприклад, по північних, а також Вінницькій, Черкаській, Полтавській та Харківській областях — це буде мокрий сніг. Решта території – це залишається у нас південь, південний схід – переважно буде дощ", — розповіла синоптикиня.

Птуха додала, що у другому циклоні очікується, що вітри матимуть трохи меншу швидкість, на відміну від тих, які були у першому циклоні.

Синоптикиня також розповіла, що в Україні формується тенденція до того, щоб зимові періоди були теплими.

"Як кажуть у народі, тріскучих морозів найближчим часом не передбачається. Навпаки, по півдню країни у нас наприкінці тижня температурні показники знову можуть бути вище 10 градусів (тепла — ред.) — це доволі висока температура, як для початку грудня", — сказала синоптикиня.

Водночас Птуха зазначила, що сніговий покрив залишиться по північній частині України — це Волинь, Рівненщина, Житомирщина та Київщина.

Підготував: Сергій Дага