22:47 / 15.11.2023 Общество

"Чому Україна потребує багато пострілів 122 мм?": Роман Бочкала обговорив українське озброєння із Валерієм Залужним

Фото: facebook.com/bochkala

Військовий кореспондент та волонтер Роман Бочкала зустрівся з головнокомандувачем Збройних Сил України Валерієм Залужним – вони обговорили постачання зброї та потребу у дефіцитних 122 мм осколково-фугасних артилерійських пострілах.

Результатами розмови координатор ВГО "Стоп корупції", волонтер та військовий кореспондент Роман Бочкала поділився у Facebook 15 листопада.

В рамках зустрічі з головнокомандувачем Збройних Сил України Валерієм Залужним, волонтер обговорив ситуацію з поставкою снарядів та почув "цифри", які відповідають на запитання "Чому Україні потрібно більше озброєння?".

"Трохи військової математики. Чим більше снарядів - тим більше збережених життів. Безжально працююча закономірність. Чим менше снарядів - тим більші втрати. Взаємозалежність – залізна", - пише він у Facebook.

Бочкала також повідомив, яке саме, недефіцитне озброєння використовують українські військові.

"Почув цифри від головнокомандуючого, дуже красномовні цифри. Вони дають відповідь на питання, чому саме Україна потребує так багато пострілів 122 мм. Самохідні артустановки 2С1, гаубиці Д30 - радянський спадок, який маємо використовувати. Їх ще багато на озброєнні", - зазначає пан Роман.

Зазначимо, що 122 мм постріл - призначений для ураження живої сили противника на відкритій місцевості або в укриттях польового типу, знищення і придушення дзотів та інших споруд польового типу, боротьби з артилерією і знищення броньованої техніки, проробляння проходів у мінних полях і дротових загородженнях.

Також додамо, що остання публічна поставка "пострілів 122-мм" була здійснена 22 вересня. Тоді, про це повідомляла пресслужба "Української бронетехніки".

"22 вересня тисячі нових дефіцитних 122-мм осколково-фугасних артилерійських пострілів із повним зарядом було доставлено Силам оборони. Ці боєприпаси вкрай необхідні для підтримки українських наступальних операцій та звільнення від російських окупантів тимчасово захоплених ними територій", — йшлося у повідомленні.

Наостанок, Роман Бочкала додав: "Вірю у перемогу, але не вірю, що перемога можлива без достатньої кількості бк. Світ повинен це розуміти. Бо наші хлопці роблять все можливе та навіть більше. Вірю у Збройні Сили! Вірю у Залужного!!".

Як повідомлялось раніше, у рамках проєкту "OneWay" команда БФ "Батальйон Волонтер" спільно зі SlotsCity Foundation передала першу партію дронів-камікадзе "Грім" виробництва фонду БФ "Небо Перемоги" бійцям спецпідрозділу "Омега" Нацгвардії України.

Дар'я Якимець

Редактор стрічки новин