14:12 / 15.09.2023 Общество

В ГУР України розповіли скільки військових рф щодня здаються в полон

Фото: GettyImages/Global Images Ukraine

Успішні дії Сил оборони України дозволяють активно брати в полон російських окупантів. Крім цього, збільшилася кількість звернень з боку солдатів рф про добровільну здачу.

Про це розповів представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов у ефірі телемарафону.

"Йдеться щодня про десятки росіян, які потрапляють в український полон - як захоплених, так і тих, хто здається добровільно", - зазначив Юсов.

Юсов зазначив, що для військовослужбовців армії рф діє програма "Хочу жити". Після проведення операції "Синиця", коли російський пілот вертольота здався в полон із технікою, кількість звернень з боку росіян побільшало. Так, до оприлюднення результатів операції на день надходило 70-100 заявок, а після - понад 170 заявок.

"Тисяча заявок зараз перебуває в процесі реалізації й понад 200 - це успішних кейсів виведення за лінію фронту військовослужбовців рф. Це тільки за програмою "Хочу жити ", - сказав Юсов.

Він додав, що зараз понад 25 тисяч заявок від тих, хто бажає здатися чи розмірковує над цим. Також є можливість добровільно здатися в полон у польових умовах, але цифри з міркувань безпеки не називаються.

Підготував: Сергій Дага