12:56 / 05.06.2023 Общество

НМТ-2023: завдання для кожного учасника будуть унікальними

Фото: mon.gov.ua

Основна сесія НМТ триватиме з 5 по 23 червня, тому якась частина учнів стане першопрохідцем іспиту.

Але не варто сподіватися, що вони зможуть розповісти на відповіді на запитання для тих, хто складатиме НМТ пізніше, передає "24 канал".

В УЦОЯО закликали учнів, які складатимуть НМТ, відкинути усі сподівання на те, аби якось схитрувати та здобути преференції у чесній конкуренції. Укладачі тесту продумали усі варіанти спроб недоброчесності.

Завдання будуть унікальними

В УЦОЯО розповіли про те, чи зможуть ті, хто складає іспит пізніше, дізнатися правильні відповіді від тих, хто складатиме НМТ на початку. Відповідь була однозначна – такої можливості немає, адже завдання для кожного дня та сесії НМТ будуть унікальними.

Втім, подібності у завданнях можуть зустрічатися. Це зумовлено тим, що тест формувався за шкільною програмою, і кількість знань, які потрібно перевірити, обмежена.

"Звичайно, що подібні і суголосні завдання можуть траплятися, тому що програма ЗНО обмежена, наприклад, кількістю дат, понять та термінів, які ми можемо перевіряти і щоб усе перевірити впродовж усіх змін тестування – зрозуміло, що подібність може зустрічатися", – сказав Валерій Бойко, заступник директора УЦОЯО.

Пропустити тестування та скласти його у додаткову сесію можна лише за вагомої причини та з наявністю усіх підтверджуючих документів.

Підготував: Сергій Дага