08:49 / 26.05.2023 Общество

Окупанти зруйнували греблю Карлівського водосховища: чи є велика загроза

Фото: telegram Moscow calling

У четвер, 25 травня, росіяни зруйнували греблю Карлівського водосховища у Донецькій області. Тепер під загрозою підтоплення опинилися три селища.

Перший заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів Україн‌ни Олександр Краснолуцький в ефірі телемарафону розповів, які приблизні наслідки може принести така атака росії.

"Ми з самого початку, як тільки отримали цю інформацію, включилися для того аби опрацювати ці дані. На сьогодні підтоплення є, але вони не настільки серйозні, щоб нанести велику шкоду. Це водосховище було побудоване як запасне водосховище водопостачання по Донецькій області, але воно не використовувалося. На сьогодні туди виїхали ДСНС, для того, щоб відновити збереження води, але серйозних збитків і ушкоджень там не буде, і серйозних збитків по екосистемі, на радість, нам не нанесе", - сказав Олександр Краснолуцький.

Як повідомив глава Донецької ОВА Павло Кириленко, під загрозою підтоплення опинилися селища Галицинівка, Желанне-1 та Желанне-2.

Він додав, що до такого розвитку подій всі були готові, а тому оперативні та рятувальні служби вже почали діяти за чітко визначеним алгоритмом.

"Громади, які знаходяться у зоні ймовірного підтоплення, попереджені. За потреби буде розпочато евакуацію цивільного населення", - додав Кириленко.

BAGNET зазначає, Карлівське водосховище - водосховище на річці Вовча (басейн річок Самара, Дніпро) розташоване в Покровському районі Донецької області, Україна. Найближчий населений пункт Карлівка. Водосховище було створено 1933 році як складова системи "Канал Дніпро - Донбас" для постачання питної й технічної води з Дніпра. Будівництво каналу було законсервовано 1996 року.

Підготував: Сергій Дага