10:24 / 25.05.2023 Общество

Офіс Генпрокурора розслідує роль білорусі у депортації дітей, – Костін

Фото: sud.ua

Україна розслідує ймовірну роль білорусі в примусовій депортації дітей з тимчасово окупованих територій. Про це заявив генпрокурор України Андрій Костін у коментарі Reuters.

Заява стала відповіддю на повідомлення білоруської опозиції про те, що 2150 українських дітей, у тому числі дітей-сиріт віком від 6 до 15 років, були вивезені до так званих оздоровчих таборів і санаторіїв на території білорусі.

Офіс Генпрокурора порушив кримінальне провадження за фактом примусового перевезення/депортації понад 19 тисяч дітей з окупованих областей Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської та Харківської областей, в тому числі до білорусі.

"Факт та обставини вивезення українських дітей з тимчасово окупованих територій України до так званих "оздоровчих таборів" на території білорусі наразі розслідуються у вказаному кримінальному провадженні", – сказав Костін.

У звіті білоруської опозиції відзначалось, що українських дітей вивозили в білоруський санаторій "Золоті Піски" в Гомельській області та санаторно-курортний табір "Острошицький Городок" у Мінській області.

Перша група з близько 350 дітей прибула з окупованої Донецької області на початку вересня, друга і третя групи прибули наприкінці вересня та в середині жовтня. Додаткові депортації були здійснені у квітні та травні цього року.

Зазначається, що з підконтрольних росії територій України дітей автобусом доставили до росії, а потім потягом до білорусі.

При цьому опозиція стверджує, що лукашенко особисто віддав розпорядження про перевезення дітей-сиріт до білорусі та сприяв їхньому приїзду фінансовою та організаційною підтримкою.

Доцент Університетського коледжу Лондона та фахівець із законодавства про права дитини Юлія Іоффе заявила, що якщо це буде підтверджено, білорусь "дуже ймовірно" порушить Конвенцію про права дитини. Її дії можуть бути визнані злочином проти людяності відповідно до Римського статуту МКС.

Підготував: Сергій Дага