23:05 / 25.05.2021 Общество

В "Украерорусі" розповіли, що робити українцям, які застрягнуть в Білорусі

Для повернення в країну громадянин України має звернутися до дипломатичної установи України в Республіці Білорусь.

Міністерство інфраструктури, Міністерство закордонних справ і Державна прикордонна служба опрацьовують варіанти для оперативного повернення громадян України з Білорусі у зв'язку з припиненням Україною авіасполучення з цією державою.

Про це повідомила прес-служба Державного підприємства з обслуговування повітряного руху України ("Украерорух"), передає unian.ua.

"Мінінфраструктури спільно з МЗС і Держприкордонслужбою опрацьовують шляхи для оперативного повернення громадян України з Білорусі", - сказано в повідомленні.

Що робити пасажирам

- Громадянин України має звернутися до дипломатичної установи України в Республіці Білорусь;

- У разі виникнення складнощів рекомендується залишити заяву в контакт-центрі МЗС;

- Авіаперевізник зобов'язаний попередити пасажира про затримку або скасування рейсу не пізніше ніж за 3 години до початку реєстрації.

- Згідно з даними "Украероруху", зараз між Україною і Білоруссю виконують прямі рейси тільки дві авіакомпанії — білоруська "Бєлавіа" і українська "Мотор Січ".

Рейси між Україною та Білоруссю

-"Мотор Січ":

- Запоріжжя - Мінськ, 4 рейси на тиждень.

"Белавіа":

- Мінськ - Київ, 35 рейсів на тиждень,
- Мінськ - Одеса, 14 рейсів на тиждень,
- Мінськ - Харків, 5 рейсів на тиждень,
- Мінськ - Львів, 7 рейсів на тиждень.

Авіасполучення з Білоруссю

- Україна з 00:00 26 травня припиняє авіасполучення з Білоруссю. Також українським авіакомпаніям і літакам буде заборонено виконувати польоти в повітряному просторі Республіки Білорусь.

- 23 травня в аеропорту "Мінськ" екстрено приземлився літак компанії Ryanair, що прямував за маршрутом Афіни-Вільнюс. Причиною екстреної посадки став сигнал про мінування. Літак перевірили, бомбу не знайшли, а всіх пасажирів відправили на повторний огляд.

- Після посадки влада країни затримала засновника опозиційного Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича, який знаходився на борту літака.

- Відразу ж з'явилася інформація про те, що Лукашенко на перехоплення лайнера Ryanair з екс-головним редактором NEXTA на борту вислав винищувач Міг-29.

- Лідер білоруської опозиції Світлана Тихановська зазначила, що "цілком очевидно, що це операція спецслужб із захоплення літака - заради того, щоб затримати активіста і блогера Протасевича".

- Того ж дня Міноборони Білорусі підтвердило перехоплення лайнера Ryanair за допомогою винищувача.

- Обставини вимушеної посадки літака авіакомпанії Ryanair в Мінську розслідуватиме Міжнародна організація цивільної авіації (ІКАО).

- Ряд європейських країн заявили про можливе введення санкцій проти Білорусі за даний інцидент. Крім того, деякі авіакомпанії негайно припинили використання повітряного простору Білорусі.