07:15 / 07.12.2025 Шоу-биз

Маск після штрафу X закликав «скасувати» ЄС і повернути суверенітет державам

Американський мільярдер Ілон Маск закликав до «скасування» Європейського Союзу та повернення суверенітету державам-членам. Така заява з’явилася наступного дня після того, як Єврокомісія оштрафувала належну йому соцмережу X на 120 мільйонів євро.

У своєму дописі в X Маск написав, що, на його думку, окремі країни ЄС зможуть «краще представляти інтереси своїх громадян», якщо відновлять повний контроль над власною політикою.

Штраф, оголошений Європейською комісією, накладений відповідно до Закону про цифрові послуги (DSA). Регулятор звинуватив X у порушенні вимог прозорості, зокрема — у вводить в оману використанні «синьої галочки», яку можна придбати без реальної перевірки акаунтів.

Американські урядовці вже тривалий час критикують DSA, називаючи його інструментом цензури. Ще до остаточного рішення ЄК віцепрезидент США Джей Ді Венс заявляв, що Брюссель нібито карає платформу Маска за відмову обмежувати контент.

Після оприлюднення рішення Єврокомісії штраф розкритикував і держсекретар США Марко Рубіо, назвавши його «атакою на американські технологічні компанії та громадян США».

У відповідь у Єврокомісії наголошують, що Закон про цифрові послуги не має стосунку до цензури, а вимоги стосуються виключно прозорості роботи онлайн-платформ. «Ми неодноразово пояснювали, що це не про цензуру», — заявила речниця ЄК Паула Піньйо.

Підготувала: Ніна Петрович

ТЭГИ: