15:43 / 21.06.2019 Политика

Аферист-регіонал з мільйонами Мельник Ростислав Леонідович йде у нардепи від команди Зе

Син відомого забудовника-афериста та регіонала з мільйонами Мельник Ростислав Леонідович йде до Ради від політсили нової влади, повідомляє кореспондент RP.rv.ua. Ростислав Мельник вже однією ногою у Верховній Раді. Взяв і купив собі лояльність “Зе”. Ціна питання – 3 мільйони доларів.

Засновник будівельної компанії «РІЕЛ» та син львівського екс-регіонала Ростислав Мельник всупереч здоровому глузду реформаторської риторики партії «Слуга народу» висунутий пропрезидентською політичною силою кандидатом в народні депутати України  по одномандатному виборчому округу № 116 в місті Львові.

Новоспечений кандидат розпочав передвиборчу діяльність без жодної згадки на політичний авантюризм свого батька в Партії регіонів та без намагання приховати скандальний будівельний бізнес, який збагачує через руйнування історичного ансамбля м. Львова.

Що спільного у Володимира Зеленського та Ростислава Мельника? Нічого. Однак найрейтинговіша політична партія президента України Володимира Зеленського приваблює до себе увагу амбітних дітей старої «регівської» номенклатури. Для скандальних махінаторів вона є запорукою розвитку їх бізнесу, або надійного захисту від кримінальної відповідальності за скоєне. Такого роду «нові обличчя», є фінансово самодостатніми та охоче інвестують в політичну силу, а при першій-ліпшій нагоді – купують внутрішньо-партійний статус. Батько цього кандидата в депутати Леонід Мельник добре знає таку технологію, адже в минулому пройшов шлях від члена Народного руху України до ідейного керівника передвиборчого штабу Віктора Януковичу на Львівщині в 2004 році. Амбітний Ростислав Мельник виріс в середовищі політичного авантюризму поряд з батьком, який без особливих докорів сумління змінював партійні квитки та ідеологічні переконання в залежності від ситуації.

Зруйнований Ростиславом Мельником будинок Ярославенка до руйнування у Львові

У 2008 році Ростислав Мельник викупив та зруйнував будинок  відомого композитора Ярослава Ярославенка у Львові для будівництва багатоквартирного будинку. Попри те, що будинок композитора Ярославенка належав до пам’яток історії та мистецтв Львівської області, ніхто та ніщо не зупинило нашого махінатора при знищенні будинку. Кілька кримінальних проваджень за цим фактом були закриті через недостатність доказів. Громада м. Львова була шокована бездіяльністю слідства та нахабством нашого героя.

Маленький аферист Ростислав Мельник

Сумнівний будівелиний бізнес нашого новоспеченого кандидата не може здійснюватися без особистої згоди міського голови Львова Андрія Садового. Про схему взаємодії між родиною Мельників та Андрієм Садовим раніше публікувало Інформаційне агентство ZIK та зазначали представники депутатського корпусу Львівської міської ради. Агресивна забудова в центральній частині міста Львова та руйнування унікального історичного ансамблю міста здійснюється без дозволу Міністерства культури та без уваги на інтереси територіальної громади. Лозунг «Чистий бізнес» возведено в ранг офіційно обраного курсу на збагачення нашого героя.

Проекти більшості забудов компанії нашого героя розробляли комерційне підприємство «Зелемінь» родини Павліва та «АРТБУД» Данила Швеця – сина керівника управління охорони історичного середовища Львівської міськради Лілії Онищенко-Швець.

Використано матеріали ІА ZIK

З кожними черговими виборами ми краще розуміємо лицемірну сутність та гнилу природу одіозних львівських забудовників та махінаторів. Їх безліч, а мандат – один.  Вони стають агресивніші не лише в бізнесі, але й в технологіях здобуття прихильності виборців. Саме тому полюбляють сплатити рахунки благодійних ярмарків, піаритися на підтримці воїнів АТО та галасливо цитувати історичних кумирів. Їх передвиборчі технології, немов юнацьких анонізм, ніколи не задовольнить людей у бажанні якісного життя без фальші та покидьків при владі.

Звідки ми знаємо Мельника Ростислава Леонідовича?

Політична реклама Мельника висить на білбордах не тільки в межах округу, а й у всьому Львові. Його передвиборча програма наполовину стосується Львова. Це значно збільшує його впізнаваність на окрузі.

C:UsersHP8540wDesktopМельник бігборди.png

“Вибрав округ, є програма, і маю що сказати виборцям”, – зазначив Мельник в ефірі ZIKу 11 червня.

Рух ЧЕСНО через сторінку політика у Facebook звернувся до Ростислава Мельника по коментар, однак на момент опублікування цього матеріалу той не відреагував на повідомлення.

ЗМІ пишуть про різні сумнівні бізнес-активності та політичні зв’язки директора “Ріел” та кількох інших компаній.

В одному з розслідувань, зокрема, згадувалося:

“Разом з дружиною Оксаною Мельник він є співвласником БІС-Банку (у них по 9,63% акцій). Ну а серед інших власників БІС-Банку ми побачимо Сергія Лагура (17,5%) і його компаньйонів по групі “Континіум” Степана Івахіва (17,5%) і Петра Димінського (5,67%)”.

Димінський – один з найвідоміших львівських бізнесменів, екс-власник телеканалу “ZIK” і футбольного клубу “Карпати”, учасник смертельної ДТП. Батько Ростислава Мельника був помічником Димінського, коли той був народним депутатом України. Також Леонід Мельник був екс-заступником голови Львівської ОДА, депутатом Львівської облради від “Народного руху України” та обіймав керівні посади в партії “Наша Україна”. Леоніда Мельника виключили з лав “Народного руху” за співпрацю з Партією регіонів.

Політичний досвід самого Ростислава Мельника невеликий. Він був помічником народного депутата України Ярослава Кендзьора від блоку “Наша Україна” у ВРУ 4-го та 6-го скликань.

Окрім “Ріелу”, Ростислав Мельник керує ТОВ “Агробудівельник”. Засновником цього підприємства був також Олег Шуптар, котрий співзаснував ГО “Фонд Стрийського парку”. Ще одним співзасновником цієї ГО був Степан Кубів, чинний перший віце-прем’єр-міністр України – міністр економічного розвитку й торгівлі України.

Відповідно до рішення Сихівського районного суду м.Львова, 2014 року Ростислава Мельника зобов’язали відновити власним коштом зруйновану пам’ятку історії – будинок №30 на вул. Я.Ярославенка у Львові.

2008 року управління охорони історичного середовища повідомило Мельника про те, що придбаний ним будинок є історичною пам’яткою, тому, відповідно до Закону України “Про охорону культурної спадщини”, він зобов’язаний укласти охоронний договір. Натомість власник угоди не уклав і будівельних робіт не припинив. Місцеві ЗМІ пишуть також про інші випадки сумнівних будівництв і пояснюють, чому це минається будівельній корпорації:

“Нищити пам’ятки та творити будівельне свавілля в історичному ареалі міста за повної відсутності реакції від мерії компанії “РІЕЛ” удається завдяки особливим стосункам з міським головою Андрієм Садовим. Як зазначають експерти, нескладно простежити зв’язок корпорації “РІЕЛ” з чиновниками міськради Львова, з мером”.

Мельник є засновником благодійного фонду та президентом Львівської обласної федерації тенісу. Благодійний фонд опікується проектами допомоги дітям та учасникам АТО. В одному з інтерв’ю виконавча директорка фонду Дар’я Цаберяба заявила, що список бійців АТО, які проходять реабілітацію від фонду, вони отримали “від “Народної самооборони Львівщини” та “Об’єднання “Самопоміч”, тобто структур, представлених іншими кандидатами на виборах у 116-му окрузі.

На своїй благодійній діяльності Мельник піарився ще з 2015 року.

C:UsersHP8540wDesktopМельник пресуха.jpg

 

 

C:UsersHP8540wDesktopМельник діти.png

Інтерв’ю з Мельником було навіть на “5-му каналі” тодішнього Президента України Петра Порошенка. Щоправда, темою розмови стало сходження Мельника на гору Кіліманджаро в Африці. Свіжі інтерв’ю з найбільшим забудовником Західної України бачимо і в інших виданнях.

На своїй персональній сторінці у Facebook та сторінці благодійного фонду Мельник нещодавно почав піаритися ще більше.

Для дітей організовували свято “Твереза гулянка” та захід “Я – майбутній будівельник”.

Працює він і зі студентською аудиторією.

Долучається до нагородження й на тенісних змаганнях.

А в галузі охорони здоров’я допомагає з відкриттям операційної. І піариться на цьому спільно з міським головою Львова Андрієм Садовим.

Далі буде.

Геник Завортнюк