Трамп залучив до таємної дипломатії з Кремлем чиновника, який займається ремонтом Білого дому
Голова Комісії з образотворчого мистецтва США Родні Мімс Кук-молодший, який займається проєктом з розширення бального залу в Білому домі з ініціативи президента Дональда Трампа, цього літа провів переговори з представниками Кремля в Росії в рамках секретної дипломатичної місії.
Кук-молодший отримав дипломатичний паспорт та вичерпні інструкції перед тим, як у червні взяти участь в економічному форумі Путіна у Санкт-Петербурзі, повідомляє Financial Times.
Американський посадовець зустрівся з представниками Кремля й отримав супровід дипломатичної охорони. Кук-молодший представив свою поїздку як "культурний візит", під час якого він показував фотографії своєї дачі в Атланті.
Державний секретар США Марко Рубіо заявив у червні, що йому нічого не відомо про делегацію до Санкт-Петербурга. США сподівалися, що незвичайні посланці, такі як Кук-молодший, зможуть допомогти вийти з дипломатичного глухого кута щодо війни Росії в Україні.
Одним із тих, з ким зустрівся Кук-молодший, був Антон Кобяков – старший помічник Путіна.
У день відкриття Кук став свідком удару українського дрона по російському нафтопереробному заводу на Неві, внаслідок чого над містом здійнялися величезні стовпи чорного диму.
"Занадто близько, щоб почуватися спокійно", - сказав він.
Він відмовився коментувати свої зустрічі з російськими чиновниками, а також те, чи просив його Трамп продовжувати ці контакти та чи повернеться він туди найближчим часом.
"Є багато запитів. Ми зараз над цим працюємо", – сказав він.
Під час своєї презентації на форумі Кук передав Путіну щирі вітання від вашого друга президента Трампа.
Підготувала: Ніна Петрович





Общество «Укргідрометцентр: 17 серпня прогнозують до +31°, подекуди - короткочасні дощі»
Происшествия «На Харківщині 25-річний рибалка загинув від удару струмом»
Политика «МИД Украины сообщил, что почти 3 тыс. наемников из Африки были завербованы в армию РФ»
Политика «Україна закликає партнерів обмежити військові можливості агресора»
Мир «У Молдові зафіксували вибух після появи невідомого повітряного об’єкта»
Происшествия «ЗСУ майже повністю контролюють Дніпропетровщину – ЗМІ»