У Міноборони Польщі закликали українську владу «вшановувати сучасних українських військових, а не УПА»
Фото: PrtSc-video / YouTube / Ministerstwo Obrony Narodowej
Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш звернувся до української сторони із закликом переглянути рішення про присвоєння одному з військових підрозділів почесного найменування «імені Героїв УПА». На його думку, Україна могла б натомість зосередитися на вшануванні сучасних військовослужбовців, які беруть участь у відбитті російської агресії. Про це він заявив у відеозверненні, оприлюдненому в соцмережах Міноборони Польщі.
Косіняк-Камиш нагадав, що Варшава з перших днів повномасштабного вторгнення Росії надає Україні всебічну підтримку — військову, політичну та гуманітарну.
– Бо ми знаємо, що вільна Україна — це також безпека Польщі та всієї нашої частини Європи. Але саме тому я мушу чітко сказати: рішення про надання українському військовому підрозділу назви на честь героїв УПА викликає в Польщі глибокий біль, занепокоєння та протест, — каже він.
Водночас міністр зауважив, що розуміє історичний контекст сприйняття УПА в Україні як символу боротьби проти радянського режиму, а також потребу суспільства у воєнний час знаходити образи стійкості та героїзму.
Однак у Польщі, за його словами, УПА асоціюється з трагічними подіями та «символом злочинів, скоєних проти беззахисних цивільних», і цей історичний біль залишається чутливим для польського суспільства. Він також наголосив, що не покладає відповідальності за ці події на всю українську націю.
– Їхня відвага ввійде в історію. Їм не потрібні покровителі, які роз’єднують союзників. Допомога Польщі Україні не означає, що Польща забула про Волинь, […] ми маємо право очікувати, що Україна поважатиме польську пам’ять, — додав міністр.
Косіняк-Камиш закликав українську владу переглянути рішення та обрати іншу форму вшанування, яка б не викликала історичних суперечностей між країнами.
– Не йдеться про приниження України. Йдеться про вияв зрілості, відповідальності та поваги до народу, який у найважчий момент підтримав Україну, — підсумував він, додавши, що Польща продовжить підтримку Києва, однак «справжня дружба вимагає правди».
Підготував: Сергій Дага





Экономика «Уряд Чехії збільшить фонд підтримки компаній, що ведуть бізнес з Україною»
Происшествия «Венеційська бієнале втратила фінансування ЄС після рішення допустити Росію»
Происшествия «Ветеран війни заявив про відмову від президентської відзнаки через ставлення до військових»
Общество «Київська область отримала майже 600 млн грн субвенції на харчування школярів»
Наука и техника ««Вернадський» і «Ноосфера» стануть платформами для міжнародних полярних досліджень»
Политика «НАТО не очікує змін у взаємодії із ЗСУ після призначення Драпатого»