Зеленський закликав Німеччину вплинути на Будапешт
Фото: Володимир Зеленський та Йоганн Вадефуль
Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з главою МЗС Німеччини Йоганном Вадефулем у Києві 30 червня закликав Берлін долучитися до діалогу з Угорщиною задля досягнення єдиної позиції ЄС у питанні санкцій проти росії.
Він визнав, що на сьогодні ще залишаються розбіжності в підходах офіційного Будапешта до економічного тиску на Москву, пише "Суспільне".
– Ми вдячні за підтримку 18-го санкційного пакета проти російської агресії. Я знаю, що європейці, лідери Європи, дуже близькі до цього пакету. Я знаю, що є деякі поки що непорозуміння з офіційним Будапештом, — сказав глава держави.
У цьому контексті Зеленський звернувся до ФРН як до однієї з ключових країн Євросоюзу, закликавши сприяти діалогу з угорською стороною.
– Ми звертаємось до Німеччини, як до сильних, як до лідерів Європи, щодо вашого діалогу з Угорщиною. Це в інтересах усієї Європи, щоб санкційні пакети проти агресії росії працювали, щоб рф відчувала вартість цієї війни, — додав Зеленський.
Президент також зауважив, що завдяки санкціям російська економіка зазнає серйозного тиску, що, своєю чергою, має вплинути на зниження фінансування російського оборонно-промислового комплексу.
Водночас Зеленський підкреслив, що Україна діє дипломатично й конструктивно, уникаючи ескалації у відповідь на дії Будапешта, адже, за його словами, союзницькі стосунки між країнами ЄС мають залишатися міцними попри розбіжності, бо "головним ворогом" є росія.
Підготував: Сергій Дага





Происшествия «Ексміністр Галущенко намагався втекти з України»
Мир «Французькі моряки натрапили на кілька тонн кокаїну»
Политика «Геннадій Друзенко виступив на захист Ігоря Кривецького: Наїзд СБУ — це постріл у ногу Україні»
Происшествия «Спротив триває: 1454-та доба протистояння України збройній агресії Росії»
Мир «"Вони існують": Цікаве одкровення Обами про іншопланетян»
Политика «Рубио заявил, что США удалось посадить Украину и Россию за стол переговоров»