Для партії "Альтернатива для Німеччини" запущено процедуру заборони, – Стефані Хубіг
Партія "Альтернатива для Німеччини" (AfD) – є потенційною загрозою німецькій демократії.
Про це заявила міністерка юстиції Німеччини Стефані Хубіг, повідомляє ZN.ua.
"Федеральне відомство із захисту Конституції переконане, що AfD безумовно є правоекстремістською партією. Тому ми повинні дуже серйозно поставитися до неї як до потенційної загрози нашій демократії. Це включає, безумовно, й вивчення можливості заборони партії", – зазначила Хубіг.
Міністерка додала, що заборона політичних партій – це найсильніший інструмент, який має німецька демократія. Тож використовувати його слід виважено і застосовувати лише у винятковому випадку.
"Але якщо після ретельного розгляду будуть виявлені підстави для цього, то пояснити, чому цей інструмент не використовується буде важко", – пояснила Хубіг.
Водночас, за її словами, спершу наявні підстави для заборони має оцінити Федеральне міністерство внутрішніх справ, адже праворадикальна екстремістська партія не є автоматично неконституційною у значенні Основного Закону.
"Партія є неконституційною, якщо вона активно та систематично виступає проти цінностей конституції. І нам потрібно швидко з'ясувати, чи стосується це партії "Альтернатива для Німеччини". Я впевнена, що відповідна дискусія має також відбутися і в Бундестазі, і в Бундесраті", – наголосила міністерка.
На початку цього місяця Федеральне відомство захисту конституції почало класифікувати AfD як "підтверджену правоекстремістську" організацію. Нова класифікація дозволила розширити повноваження з нагляду. Однак згодом відомство призупинило класифікацію, поки партія продовжує судовий процес.
Підготувала: Ніна Петрович





Мир «Умеров подвел итог трехдневных переговоров между Украиной и США»
Политика «Уиткофф заявил о "конструктивных" переговорах с украинской делегацией»
Экономика «Європа допомогла Україні відновити світло для мільйона людей, передавши ТЕС»
Мир «Перестрілка в передмісті Йоганнесбурга: загинули десять людей»
Политика «У Раді створюється робоча група для напрацювання закону про вибори, - ЗМІ»
Политика «У 2026 році Румунія відкриває другий за величиною логістичний хаб для допомоги Україні»