Представники Польщі готові приїхати з лопатами на Волинь і почати перекопувати землю
Україна учора підтвердила, що немає перешкод для проведення ексгумації жертв Волинської трагедії. Керівник Польського Інституту національної пам’яті Кароль Навроцький у середу, 27 листопада, заявив, що ІНП може розпочати пошуково-ексгумаційні роботи на Волині упродовж 24 годин, передає RMF24.
“Офіс розшуку та ідентифікації ІНП готовий взятися за реальні обшуки на Волині протягом 24 годин. Тому ми чекаємо офіційного підтвердження цієї інформації”, – сказав він.
Під час пресконференції Навроцький нагадав, що Інститут національної пам’яті надсилав запити про ексгумації на Волині з 2017 року.
“У 2017 році Інститут національної пам’яті надіслав першу заявку на проведення пошуково-ексгумаційних робіт. Ця заява стосувалася багатьох місцевостей…. З 2017 по 2024 рік ми надіслали дев’ять таких заявок”, – сказав керівник ІНП та додав, що жодна з цих заявок не була прийнята українською стороною.
Голова Інституту національної пам’яті додав, що війна не вплине на ефективність проведення робіт з ексгумації.
Голова Українського інституту національної пам'яті (УІНП) Антон Дробович у жовтні заявив, що звернувся до Кабміну для виділення бодай 1 млн грн на програму з пошукових робіт за зверненнями польських громадян.
Проведення пошукових робіт жертв Волинської трагедії планують почати у 2025 році.
Підготувала: Ніна Петрович





Наука и техника «CERN на чотири роки зупинив Великий адронний колайдер»
Спорт «IBF санкционировала бой за вакантный пояс, который освободил Усик»
Общество «До світового рейтингу університетів увійшли 22 українські вищі навчальні заклади»
Политика «Нашій країні слід готувати інфраструктуру до зими, а не до виборчої кампанії, - експерти»
Мир «Из-за атак БПЛА Германия рекомендовала отказаться от поездок в Россию»
Происшествия «У слідства три версії загибелі командира 154-ї бригади»