Зеленський продовжує тасувати топ-чиновників: три міністри написали заяви про відставку до ВР
До Верховної Ради надійшли заяви про відставку від міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олександра Камишіна, міністра юстиції Дениса Малюськи та міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслана Стрільця.
Також заява про звільнення надійшла від голови Фонду державного майна Віталія Коваля.
Голова ВРУ Руслан Стефанчук сказав, що їхні заяви про відставку розглянуть на одному з найближчих засідань Верховної Ради.
Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський на засіданні Ставки, за інформацією ЗМІ, нібито звернувся до голови правління «Укренерго» Володимира Кудрицького з вимогою написати заяву про звільнення за власним бажанням.
Така вимога президента, як казали джерела, була викликана нібито поганим захистом обʼєктів «Укренерго».
Журналісти писали, що Кудрицький нібито відмовився написати заяву. Тож розглянути його звільнення мала наглядова рада.
2 серпня наглядова рада ухвалила відповідне рішення: із 4 вересня виконувати обов'язки очільника «Укренерго» буде заступник голови правління Олексій Брехт.
Голова наглядової ради «Укренерго» Даніель Доббені та її член Педер Адреасен подали у відставку після того, як голову компанії Володимира Кудрицького звільнили з посади. Його звільнення вони назвали «політично вмотивованим».
За їхніми словами, для звільнення Кудрицького «немає жодних обґрунтованих підстав». Правління «Укренерго» та колектив компанії, за їхніми словами, «в буремні часи війни продемонстрували безпрецедентну мужність та професіоналізм», виконавши свої основні стратегічні цілі.
Члени наглядової ради також розповіли, що від перших днів своєї роботи в наглядовій раді відчували «політичний тиск» і спостерігали спроби поза конкурсом призначити в правління компанії «людей, професійні якості яких викликали сумніви».
Підготувала: Ніна Петрович





Политика «Ексголова ОП повернувся до адвокатури й шукає партнерство у сфері прав людини»
Происшествия «На Волині встановлять антидронові сітки над дорогами прикордонних громад»
Происшествия «У Сумах уламки російського дрона впали на вокзал: двоє людей поранені»
Политика «600 дронов и ракет в день заставят Россию ощутить войну, – Зеленский»
Экономика «Долг отложен: «Нафтогазу» перенесли сроки погашения по долгу на сумму 1,2 млрд евро»
Происшествия «Корупція в оборонці: Розкрито масштабну схему розкрадання військового майна»