09:08 / 11.06.2024 Политика

США зняли заборону на постачання зброї "Азову"

Фото: АЗОВ / Facebook

Адміністрація президента США Джо Байдена зняла заборону на постачання зброї 12-й бригаді спеціального призначення "Азов" Національної гвардії України.

Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на Державний департамент США.

– Після ретельного вивчення 12-та бригада спеціального призначення "Азов" пройшла перевірку Ліхі, проведену Державним департаментом США, - йдеться у повідомленні.

Закон Ліхі забороняє надання американської військової допомоги іноземним підрозділам, які підозрюються у серйозних порушеннях прав людини. Він названий на честь колишнього сенатора Патріка Ліхі, який написав цей закон. Державний департамент не знайшов "жодних доказів" таких порушень.

Представник Держдепу США не уточнив, коли було знято заборону і чи вже надійшла зброя до "Азову".

Тепер бригада "Азов", колись добровольче формування, яке у 2015 році увійшло до складу Національної гвардії України, матиме доступ до тієї ж військової допомоги від США, як і будь-який інший підрозділ. Видання зазначає, що близько десяти років тому "Азову" заборонили використовувати американську зброю через підозри у расистських, ксенофобських та ультранаціоналістичних поглядах його засновників та звинувачення у порушеннях гуманітарного права.

Підготував: Сергій Дага