08:11 / 07.05.2024 Политика

МЗС України оголосило про невизнання путіна легітимним президентом росії

Фото: Associated Press

Міністерство закордонних справ України заявило, що не бачить підстав для визнання володимира путіна демократично обраним і легітимним президентом росії.

Про це йдеться в заяві МЗС України, оприлюдненій на тлі "інавгурації" володимира путіна, запланованої на 7 травня 2024 року в росії.

МЗС стверджує, що під час президентських "виборів" у березні 2024 року росія порушила положення численних міжнародних документів, які є основою сучасної системи міжнародних відносин. Це стосується, зокрема, Статуту Організації Об'єднаних Націй, Декларації про принципи міжнародного права, Женевської Конвенції про захист цивільного населення під час війни, Заключного акту Наради з безпеки та співробітництва в Європі, а також десятків резолюцій Генеральної Асамблеї ООН.

Також у МЗС зазначили, що росія "брутально" порушила принципи міжнародного права, коли організувала так звані вибори на тимчасово окупованих територіях України - частинах Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей та в Криму. У МЗС вважають, що, з огляду на такі дії, російська влада не визнає своєї відповідальності та не збирається припиняти збройну агресію проти України.

Раніше BAGNET повідомляв, що Міністерство внутрішніх справ російської федерації оголосило в розшук низку колишніх українських чиновників.

Подготовил: Сергей Дага