19:21 / 23.04.2024 Политика

Петро Порошенко подав законопроєкт, за яким гроші військових переходять місцевим депутатам, - експерт Гладких

Ілюстративне фото з відкритих джерел 

Народний депутат Петро Порошенко подав законопроєкт, яким передбачається повернення в розпорядження місцевих депутатів частки податку на доходи фізичних осіб, що фактично означає вилучення цих коштів у Збройних сил України. Під час війни гроші будуть витрачатися не на ЗСУ, а на ремонт стадіонів та велосипедних доріжок, - повідомив експерт Валентин Гладких.

"Сьогодні кошти від ПДФО витрачаються на потреби сил оборони. А їх передача від ЗСУ назад місцевим депутатам жодним чином не буде сприяти вирішенню мілітарних завдань, і тим більше, жодним чином не буде сприяти поліпшенню матеріально-технічної бази для українських військовослужбовців.  Втім, Петро Олексійович, звісно, про це не говорить. Натомість він продовжує займатися відвертими спекуляціями і маніпуляціями, що в принципі і не дивно", – сказав Гладких.

На його думку, спроби Порошенка повернути кошти ПДФО на місця пов’язані з бажанням місцевих депутатів повернутися до освоєння даних коштів.

"Я схильний думати що таке затяте бажання повернути доволі значні кошти до місцевих бюджетів пов'язане з тим, що ці кошти з місцевих бюджетів місцеві депутати можуть освоїть за рахунок своїх суб'єктів господарювання, які власне і будуть займатися ремонтом стадіонів, велодоріжок і парків", - наголошує Гладких.

Експерт зазначає, що рішення про перенаправлення більшої частки ПДФО із місцевих до центрального бюджету було прийнято Верховною Радою раніше через те, що українські військові потребували дронів, зброю і амуніцію. Натомість, міські і селищні ради витрачали кошти на стадіони, парки та велодоріжки.

Як повідомлялося раніше, обидва сини Порошенка призовного віку виїхали з України за кордон незадовго до війни і так і не повернулися.