12:56 / 19.04.2024 Политика

Україна може зазнати поразки до кінця 2024 року без допомоги США, – глава ЦРУ

Фото: Вільям Бернс

Україна може зазнати поразки до кінця 2024 року без військової допомоги США. Про це директор американського Центрального розвідувального управління Вільям Бернс попередив членів Конгресу США передає газета Politico.

З прогнозом розвитку ситуації в Україні глава ЦРУ виступив на заході у Центрі імені президента Джорджа Буша-молодшого.

– Є цілком реальний ризик того, що українці можуть зазнати поразки на полі бою до кінця 2024 року, або принаймні того, що путін виявиться в змозі, по суті, диктувати умови політичного врегулювання, – заявив глава ЦРУ.

За словами Бернса, Україна "зараз переживає складний момент на полі бою", оскільки у неї закінчуються боєприпаси, а у США - час, щоб їй допомогти.

– З поштовхом, який надасть військова допомога, як практично, так і психологічно, українці цілком здатні протриматися до [кінця] 2024 року та подолати зарозумілу думку Путіна про те, що час на його боці, – зазначив Бернс.

Директор ЦРУ розповів, що під час останнього візиту до України, який відбувся місяць тому, йому довелося поспілкуватися з одним із старших офіцерів ЗСУ. Український військовий пояснив, що їм довелося відступити з одного населеного пункту через відсутність боєприпасів.

– І я переживаю, що без допомоги США буде ще багато таких населених пунктів, які ЗСУ доведеться залишити, – підкреслив директор ЦРУ Вільям Бернс.

BAGNET нагадує, 17 квітня спікер Палати представників Джонсон повідомив, що голосування за законопроєкт про допомогу України відбудеться 20 квітня. Документ передбачає надання Україні допомоги на суму понад $60 млрд. 

Підготував: Сергій Дага