08:30 / 28.03.2024 Политика

Словенія приєдналася до чеської ініціативи із закупівлі снарядів Україні

Фото: Picture Alliance

Словенія приєднається до ініціативи Чехії з закупівлі артилерійських боєприпасів для України за межами Євросоюзу.

Цю інформацію підтвердив міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавскі під час свого візиту до Любляни, передає Radio Prague International.

Він не уточнив конкретну суму, але словенські ЗМІ повідомляють, що уряд країни може виділити мільйон євро. Натомість Австрія відмовилася підтримати ініціативу через свій військовий нейтралітет, як заявив глава австрійської дипломатії Александр Шалленберг.

У Любляні також відбулася зустріч міністрів закордонних справ неформальної групи Central 5, у якій брали участь австрійська, чеська, угорська, словенська і словацька сторони. На зустрічі обговорювалася, зокрема, ситуація в Україні. Словенія планує і надалі допомагати Україні у відновленні, розмінуванні, реабілітації та наданні психосоціальної допомоги дітям і сім'ям.

BAGNET нагадує, Рада директорів Світового банку ухвалила рішення про надання Україні 1,5 млрд доларів у рамках позики на підтримку політики розвитку та відновлення (DPL). Ці кошти будуть спрямовані на підтримку держбюджету та відновлення економіки.

Підготував: Сергій Дага