20:20 / 27.03.2024 Политика

Кулеба розповів про саміт миру і незапрошених росіян

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на онлайн-брифінгу для іноземних журналістів заявив, що Росію не запросили на перший Глобальний саміт миру, бо Москва упродовж останніх 10 років перешкоджала перебігу будь-яких перемовин про мир, повідомляє Укрінформ.

"Між 2014 і 2022 роками ми провели майже 200 раундів переговорів із Росією в різних форматах, і Росія завжди діяла однаково, перешкоджаючи переговорам та не даючи учасникам досягти справжніх вичерпних домовленостей з усього спектра питань", – зазначив Кулеба.

За його словами, українська сторона «засвоїла уроки минулого» й не дозволить Росії знову руйнувати мирні зусилля інших країн.

"Тож ми не збираємося повторювати ту саму помилку, і перший Глобальний саміт миру, провести який Україні погодилась допомогти Швейцарія, не передбачає участі Росії, а лише країн, які підтримують і поділяють цілі та норми Статуту ООН і побудовану на них Українську формулу миру", – сказав глава української дипломатії.

Міністр також наголосив, що неможливо укласти мир без однієї з воюючих сторін, якою є Росія, проте на форумі в Швейцарії її не буде.

"Ми хочемо, щоб країни, які представляють Європу, Азію, Африку, Північну й Південну Америки на цьому першому саміті узгодили дуже конкретний набір правил і підходів, які стануть відправною позицією майбутнього врегулювання з Росією", – додав він.

Підготувала: Ніна Петрович