09:46 / 20.11.2023 Политика

Транш Україні та Ізраїлю можуть ухвалити до Різдва, – NBC

Ілюстративне фото з відкритих джерел

Лідери Конгресу США сподіваються до кінця року ухвалити додатковий пакет заходів із надання допомоги Україні та Ізраїлю. Про це повідомляє NBC News.

Амбітні терміни мають на увазі досягнення угоди, що задовольняє запити Міністерства оборони США на фінансування допомоги зонам конфліктів, і одночасне розроблення імміграційного пакета, який не тільки забезпечить ресурси на охорону кордонів, а й міститиме низку змін у політиці, щоб заспокоїти консерваторів і не відштовхнути прогресивних демократів.

Палата представників США, очолювана республіканцями, вже ухвалила законопроєкт про допомогу Ізраїлю, однак він передбачає значні скорочення податкової служби й виключає гуманітарну допомогу — обидва пункти Білий дім і сенатські демократи вважають неприйнятними. Питання полягає в тому, як відбуватиметься наступний етап переговорів.

Лідери Сенату, як республіканці, так і демократи, вважають, що найкращий шлях до розроблення закону, який матиме шанси пройти обидві палати й отримати підпис президента Джо Байдена, найімовірніше, пролягатиме через Сенат, де є можливість для двопартійних переговорів.

Лідер сенатської більшості Чак Шумер дав зрозуміти, що ухвалення додаткової допомоги буде для нього одним із пріоритетів у період між Днем подяки та Різдвом.

"Я знаю, що обидві сторони щиро зацікавлені у схваленні допомоги Ізраїлю та Україні, а також у наданні допомоги невинним мирним жителям Гази. Тому я сподіваюся, що ми зможемо дійти згоди, навіть якщо жодна зі сторін не отримає всього, на чому наполягає. Але ми будемо працювати над цим негайно, коли повернемося після Дня подяки", – сказав Чак Шумер.

Допомога від США скорочується, що це означає

BAGNET нагадує, що нещодавно заступниця речника міністерства оборони США Сабріна Сінгх повідомила, що США й далі виділятимуть пакети військової допомоги Україні, але розмір стане меншим.

За її словами, США вже витратили понад 95% від суми з $62,3 млрд, виділених Україні. Залишилося близько $1 млрд у резервах. Окрім того, вона додала, що Україна покладається на підтримку інших країн.

Водночас у вівторок, 7 жовтня, демократи в Сенаті США заблокували спроби республіканців швидко схвалити законопроєкт про надання надзвичайної допомоги Ізраїлю без передбачених коштів для України. Так, 3 листопада Палата представників США схвалила законопроєкт про допомогу Ізраїлю на суму 14,3 мільярда доларів. У цьому проєкті немає згадок про Україну, попри прохання Байдена обʼєднати допомогу Ізраїлю та нашій державі.

Пізніше в ЄС попередили, що перемога над росією не буде швидкою, а допомога США Україні, ймовірно, скоротиться. Саме тому країни Євросоюзу мають бути політично готовими на цьому тлі продовжувати підтримувати Україну.

Підготував: Сергій Дага