США викуповують у тайваню ЗРК Hawk, щоб передати Україні, – ЗМІ
Фото: defence-ua.com
США викуповують списані ЗРК MIM-23 Hawk, продані Тайваню, щоб надати їх Україні в рамках нового пакета військової допомоги.
Про це написала низка ЗМІ, зокрема China Times із посиланням на джерело, Taiwan News.
Джерело видання China Times стверджує, що йдеться про Phase III MIM-23 Hawk. Вони були зняті з озброєння в червні. Угоді про купівлю передували консультації урядів США й Тайваню.
Своєю чергою, міністерство національної оборони Тайваню відхилило запит Taiwan News про коментар, однак заявило, що зброя утилізується відповідно до правил. Тайвань замінить списану зброю комплексом Sky Bow III (TK-3).
Зазначається, що ЗРК будуть передані українській армії для боротьби з російськими безпілотниками та літаками на малих висотах.
MIM-23 HAWK — це американська зенітна ракета середнього радіуса дії. Її спроєктували як більш мобільний відповідник MIM-14 Nike Hercules, поступившись далекобійністю за значно менші розміри і вагу. Її низька дієвість була значно підвищена у порівнянні з Nike завдяки застосуванню нових радарів і системи напівактивного радарного самонаведення безперервної хвилі. Вона стала на службу армії США у 1959.
Підготував: Сергій Дага





Политика «Зеленский должен как можно быстрее принять решение о выводе войск с территории Донбасса, – Песков»
Общество «Мобілізація з 1 квітня: Міноборони заперечує початок реформи»
Общество «Близько 12 тисяч засуджених було мобілізовано до ЗСУ»
Происшествия «У Києві силовики викрили агентурну мережу РФ, яка готувала вбивства військових і волонтерів»
Политика «Погрози Трампа: США припинять постачання зброї Україні, якщо Європа не приєднається до антиіранської коаліції»
Мир «Частини іранської касетної ракети впали поблизу амбасади України в Ізраїлі, – МЗС»