08:49 / 02.06.2023 Политика

Зеленський назвав найкращі гарантії безпеки для України

Фото: president.gov.ua

Найкращою гарантією безпеки для України стане членство в НАТО, адже досі не було прикладів, щоб росія напала на якусь із країн Альянсу.  

Про це заявив президент Володимир Зеленський по завершенні саміту Європейської політичної спільноти в Кишиневі, повідомляє пресслужба Офіса Президента України.

За його словами, зараз Україна веде перемовини із західними союзниками про гарантії безпеки після завершення війни.

"Вони потрібні нам для чого? Для того, що ми не в НАТО. В іншому випадку на нас би росія не напала. Або, якби напала, то нас би захищав Альянс. Але, тим не менш, я вважаю, що не напала б. Тому що я не знаю зараз прикладів, у яку країну НАТО з агресією прийшла росія. Поки що цього я не бачу. Це говорить про те, що найкращі гарантії безпеки - це НАТО", - заявив Зеленський.

Президент наголосив, що НАТО - абсолютно зрозуміла фабула гарантій безпеки для України.

"Якщо не НАТО, то що. Що і хто дасть ці гарантії безпеки", - каже глава держави.

Зеленський нагадав про Будапештський меморандум, в якому йшлося про безпеку України і який не був дотриманий: "І що трапилося – ми віддали ядерну зброю, мали отримати захист суверенітету. Тепер Україна тимчасово втратила територію і назавжди наших захисників. Поки ми не в НАТО, ми хочемо мати гарантії безпеки. І бажано, щоб при цих гарантіях безпеки був чіткий сигнал, що вони діють доти, доки Україна не буде в НАТО... Ми точно знаємо, що нам потрібно", - сказав президент.

Підготував: Сергій Дага