Нідерланди і Чехія разом вироблятимуть мобільні системи ППО для України
Фото: twitter.com/DarPutinovi
Системи ППО для України будуть виготовляти в Чехії. Нідерланди заплатять за сотню модифікованих всюдиходів Toyota, оснащених парою швидкострільних кулеметів.
Про це йдеться у заяві директора Агентства міжурядового оборонного співробітництва Алеша Вітечка, яку приводить Novinky.
Директор пояснив, що необхідні боєприпаси вони також закуплять у чеських компаній.
Торгівля здійснювалася за посередництва Міністерства оборони Чехії через створене ним агентство AMOS. Заступник міністра оборони Даніель Блажковець повідомив про виробництво зенітних озброєнь для України після зустрічі у форматі "Рамштайн".
Нідерланди переконані, що Чехія є сприятливим партнером для допомоги Україні завдяки динамічній оборонній промисловості та дієвій державній підтримці. Проект придбаних систем ППО є відповіддю на російські атаки на українську енергетичну інфраструктуру та на спроби України захиститися від них.
Західні країни постачають Україні високотехнологічні зенітні системи. Проте ракети, які для них використовуються, у рази дорожчі, наприклад, проти дешевих безпілотників "Шахед" іранського виробництва.
Тому після консультацій з Україною та чеською збройовою промисловістю Чехія запропонувала Нідерландам участь у проекті позашляховиків, оснащених великокаліберними кулеметами. Вони можуть ефективно зупиняти такі машини, для цього використовують загальнодоступні та дешеві боєприпаси.
Позашляховики Toyota оснащені парою 14,5-міліметрових кулеметів, які можуть використовуватися для ураження повітряних або, за потреби, наземних цілей. Вони можуть діяти проти середніх та великих безпілотників, а також проти літаків та гелікоптерів, що діють на малих висотах.
Mobilní team UA armády loví sebevražedné drony. Takhle bude fungovat všech 15 Viktorů. pic.twitter.com/q1ZWkxfQvm
— Dárek pro Putina (@DarPutinovi) January 1, 2023
Підготував: Сергій Дага





Происшествия «43-річний львів’янин із ножем взяв підлітка в заручники на вулиці Кавалерідзе»
Мир «Ізраїль розгорнув секретний військовий аванпост в пустелі Іраку для ударів по Ірану»
Экономика «Кабінет міністрів запускає проєкт "Досвід має значення" для людей віком 50+»
Мир «У британському Міноборони заявили, що відправлять свій військовий корабель на Близький Схід»
Мир «На запрошення Сі Трамп цього тижня здійснить візит до Китаю»
Общество «У ПЦУ засудили діяльність групи, яка оголосила себе Київським патріархатом»