10:54 / 15.01.2023 Политика

Новообрана Вища Рада Правосуддя повинна звільнити голову Подільського райсуду Шаховніну, - ЗМІ

Про це пише портал Антикор. Наводимо матеріал без ремарок та коментарів редакції. Редакція не несе відповідальності та не перевіряє дані, надані та опубліковані сторонніми інформаційними ресурсами.

Суддя М.Шаховніна ухвалила принаймні три незаконні рішення про позбавлення прав керування транспортними засобами невинних осіб на підставі підроблених документів у зв’язку з їх участю у акціях протестів під час Революції Гідності, зокрема поїздкою до Межигір’я Віктора Януковича 29.12.2013. До прикладу, Постановою від 24.01.2014 у справі №758/650/14-п суддя притягнула учасника акцій протесту до адміністративної відповідальності у виді позбавлення права керування транспортними засобами строком на 3 місяці за статтею 122-2 КУпАП. Справа розглядалась за відсутності водія. Жодних доказів того, хто був за кермом автомобіля, не було, а у протоколі про адміністративне правопорушення було вказано різні номерні знаки автомобіля, що свідчило про неналежне оформлення документів та унеможливлювало ідентифікацію порушника.

Громадська Ради Доброчесності 17.06.2019 ухвалила висновок про невідповідність судді Подільського районного суду міста Києва Шаховніної Марини Олегівни критеріям доброчесності та професійної етики. Не зважаючи на всі ці обставини, 25 травня 2021 року на підставі рішення зборів суддів №9 від 25.05.2021 року, в порушення вимог ст. 20, ст. 135 Закону України "Про судоустрій та статус суддів" Шаховніну М. О було обрано головою Подільського районного суду м. Києва. За відсутності повноважень на здійснення правосуддя, це прямо суперечить вимогам статті 20 Закону України "Про судоустрій і статус суддів".

Чи може бути авторитетом для суддів, адвокатів, прокурорів чи інших учасників судового процесу особа, яка керує судом незаконно, судила учасників автомайдану і вже п’ять років не має права здійснювати правосуддя? Щодо цих питань має ухвалити чітке і однозначне рішення Рада Суддів України, до якої періодично надходять звернення з вимогами розглянути ситуацію і ухвалити правове рішення. Це має бути саме рішення, яке стане підставою для проведення зборів суддів Подільського райсуду, де вони оберуть легітимного Голову суду і усунуть це непорозуміння. А для Вищої ради правосуддя вирішення подібних питань – індикатор наведення порядку в судовій владі та утвердження верховенства права. Також варто звернути увагу на те, що під час продовження процедури оцінювання у пані Шаховніної і так можуть виникнути значні проблеми через негативний висновок Громадської ради доброчесності щодо неї, а продовження недоброчесних дій у вигляді перебуванні на адміністративній посаді за наявності існуючих законодавчих обмежень може взагалі поставити хрест на її суддівській кар’єрі та мати наслідком звільнення із посади судді. Делегати XIX позачергового з’їзду суддів обрали всіх вісьмох членів Вищої ради правосуддя (ВРП) за своєю квотою. Це важливе рішення, яке розблокує ряд адміністративних питань у судовій гілці влади та є одним із індикаторів у планах євроінтеграції. Перед сформованою ВРП стоїть багато завдань.

Найближчим часом буде обрано Голову ВРП та її заступника, чекає свого рішення затвердження персонального складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів, конкурсна комісія подала 32 кандидатури на 16 вакантних позицій. Кожне кадрове та адміністративне рішення ВРП буде під мікроскопом аналізуватися суддівським корпусом та експертами. Високу довіру потрібно буде підтвердити справедливими та прозорими рішеннями. І звичайно головні з них – це призначення та звільнення суддів. Через зволікання із формуванням ВРП в багатьох районах склалася складна ситуація із реалізацією права громадян та справедливе правосуддя, просто не вистачало суддів для розгляду усіх справ, а ковід та війна додали проблем із міграцією населення та явкою учасників судових засідань.

Одне із резонансних питань, які заважають судочинству та підривають довіру до судової влади – діяльність незаконно призначеної на свою посаду Голови Подільського районного суду м.Києва Марини Шаховніної. Дана особа не може здійснювати судочинство, бо її повноваження як судді закінчилися ще у 2017 році і вона не була призначена на посаду судді безстроково. Це і логічно, бо призначити «суддю автомайдану» ніхто би не погодився.