13:34 / 19.05.2023 Одесса

Одеський чиновник вимагав гроші за встановлення МАФів на території Меморіалу

Фото: od.npu.gov.ua

Одного з працівників керівної ланки "Одеського історико-краєзнавчого музею" затримали “на гарячому” після отримання неправомірної вигоди від підприємця. За скоєне 66-річному посадовцю загрожує позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з конфіскацією майна.

Як повідомляє поліція регіону, заходи проводили слідчі відділу детективів Слідчого управління ГУНП в Одеській області за оперативним супроводом Служби безпеки України та під процесуальним керівництвом Одеської обласної прокуратури.

На початку 2023 року фізична особа-підприємець з Одещини, що займається торгівлею харчовими продуктами, звернувся до представника музейної комунальної установи із питанням щодо порядку розміщення на території Меморіалу героїчної оборони Одеси 411-ї берегової батареї двох МАФів та майданчика поряд з ними. 

Посадовець, зловживаючи своїм службовим становищем, запевнив "клієнта", що вплине на керівництво КУ "Одеський історико-краєзнавчий музей", яке в подальшому укладе з ним договір і підпише його з відповідним підрозділом Одеської обласної ради за грошову винагороду в розмірі 5000 доларів США. Про незаконне вимагання коштів підприємець негайно повідомив правоохоронцям, які затримали фігуранта в порядку ст.208 Кримінального процесуального кодексу України після отримання другої частини неправомірної вигоди в сумі еквівалентній 2500 доларів США. 

Як речові докази у посадовця вилучили кошти, отримані злочинним шляхом. За наявності достатніх доказів, зібраних правоохоронцями в рамках кримінального провадження, слідчі поліції під процесуальним керівництвом Одеської обласної прокуратури повідомили йому про підозру в одержанні неправомірної вигоди для себе, за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування, поєднане з вимаганням такої вигоди.

Цей злочин передбачений ч.3 ст.369-2 Кримінального кодексу України й тягне за собою позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з конфіскацією майна.

Підготував: Сергій Дага