17:12 / 02.04.2024 Киев

У пологовому будинку Києва персонал повстав проти нового керівника, який скорочує зарплати

Фото: wikimapia.org

У Київському міському пологовому будинку № 2 змінився очільник. Персонал медзакладу вважає, що попереднього директора Сергія Сальникова звільнили з порушеннями, а новий, Олександр Забудський, спеціально доводить пологовий будинок до критичної ситуації Як розповіла Еспресо голова профспілки Київського міського пологового будинку №2 Тетяна Шинкарук, на час війни директорів комунальних закладів не звільняють, автоматично продовжуючи їхні контракти. Однак, у випадку з їхнім медзакладом, директора все ж звільнили без будь-яких пояснень.

"Контракт був чинний до 22 березня, після чого мав продовжитися. Проте, ще за час легітимності на посаді Сергія Сальникова, 21 березня новим керівником призначили Олександра Забудського", – розповідає голова профспілки. 

Вона зазначає, що таке рішення прийняли з явними порушеннями та без погодження колективу пологового будинку.

Конкурс може не відбуватися в умовах війни, але департамент охорони здоров’я мав розмістити оголошення про вакантну посаду і лише після цього наймати нового керівника. Навіть цього не було зроблено”, – додає Тетяна Шинкарук

Колектив Київського міського пологового будинку №2 зовсім не згідний з таким рішенням департаменту охорони здоров’я, адже Сергій Сальников був дуже хорошим керівником та менеджером. За три роки на посаді директора медзакладу, на які припали пандемія та повномасштабне вторгнення рф, Сальніков зміг втримати колектив, турбувався про їхній психологічний стан, залучив велику кількість нових пацієнтів, що дозволило закладу стати прибутковим. До прикладу, виконано річний фінансовий план на 2023 рік на 146%, у 2023 році на 41% збільшилась кількість пацієнтів, які звернулись за амбулаторною допомогою в порівнянні з 2022 роком, у 2023 році на 30,5% в порівнянні з 2022 роком збільшилась кількість вагітних жінок, які перебували на обліку.

"У такий час важливо, щоб керівник швидко та компетентно міг приймати рішення та мав досвід роботи в екстремальних ситуаціях – це ж війна: то світло може зникнути, то ще щось. Сергій Миколайович у колективі понад 20 років і чудово виконував обов’язки очільника медзакладу, це видно по нашому зростанню", – каже Тетяна Шинкарук.

Натомість новий керівник, з її слів, прийшов на управлінське місце без такого досвіду та без стратегії розвитку.

У нового керівника немає ні стратегій, ні розуміння, що робити. Каже, що залишаємо все, як було. Але попередній керівник нам давав інструменти для роботи, а тут… Вже зараз почалися проблеми виплатами. Щобільше, персонал переводять на тарифну ставку, а це 6,5 тис. грн проти тої зарплати, яка була за Сергія Сальникова – 25-26 тис.грн. Багато людей відправили у неоплачувані відпустки за власним бажанням. Вже у квітні у нас буде неконкурентна зарплата. Люди хочуть звільнятися", – розповідає про стан справ у медзакладі голова профспілки.

Отже, колектив написав звернення до Андрія Єрмака, міському голові Віталію Кличку, директорці департаменту охорони здоров’я Київської міськради Валентині Гінзбург та голові ради медиків України Сергію Кубанському.

У ньому вони зазначають, що таке рішення про зміну директора є прямою загрозою існуванню пологового.

"Наш колектив одноголосно підтримує директора Сальнікова С.М. та вважає, що завдяки його вмінню організувати ефективну та продуктивну роботу команди, яка зазнала травм під час війни, перебудувати її на великій швидкості, не втрачаючи на результатах, вмінню ухвалювати швидкі рішення в умовах невизначеності – наш заклад став одним з найкращих, як за економічними, так і за медичними показниками, та в умовах війни продовжує надавати якісну та безпечну медичну допомогу жінкам та новонародженим, працюючи на благо українських сімей", – йдеться у заяві.

Крім цього, працівники пологового будинку розпочали цілий флешмоб – записують відео в підтримку свого колишнього керівника.

Підготувала: Ніна Петрович