Вчені створили препарат, який подовжує життя при агресивному раку молочної залози
Ілюстративне фото з відкритих джерел
Фармакологічні компанії AstraZeneca та Daiichi Sankyo розробили препарат проти агресивних форм раку молочної залози, який може бути більш ефективний у продовження тривалості життя, ніж хіміотерапія, передає Reuters.
Пацієнти з тричі негативним раком молочної залози, які отримували Datroway, мали серединне значення тривалості життя 23,7 місяця, тоді як ті, хто отримував лише стандартну хіміотерапію, мали – 18,7 місяця. Крім того, пацієнти на Datroway продемонстрували кращу відповідь на лікування та довший період виживання без прогресування захворювання.
Як зазначається, Datroway належить до класу препаратів, відомих як кон’югат антитіла-лікарський засіб (ADC). Такі препарати працюють за принципом “керованих ракет”, доставляючи хіміотерапевтичні компоненти безпосередньо в ракові клітини, що мінімізує вплив на здорові тканини. Препарат отримав схвалення в США на початку цього року для лікування певних типів раку молочної залози та легень.
Пацієнти отримували терапію вдвічі довше, ніж хіміотерапію, при цьому рівень побічних ефектів третього ступеня залишався схожим, а кількість відмов від лікування була меншою.
Додатковим допоміжним препаратом називають також Enhertu, що належить до ліків ADC.
“Завдяки Enhertu та Datroway ми можемо лікувати 90% усіх жінок із раком молочної залози. Ці препарати мають шанс стати для них стандартом лікування”, – зазначив керівник відділу глобальної онкології в Daiichi Sankyo Кен Келлер.
Підготував: Сергій Дага





Политика «Німеччина розглядає заміну американських Tomahawk на українські ракети "Фламінго", - Штілерман»
Политика «Трамп: до останніх ударів перспективи миру в Україні виглядали оптимістично»
Политика «Рубіо: Сподіваємося, що незабаром ми дійдемо до того моменту, коли Україна та Росія знову почнуть діалог»
Спорт «Турнир WTA 1000 в Риме: Элина Свитолина вышла в финал»
Происшествия «На Андрія Садового напали у центрі Львова»
Спорт «40-річний футболіст підписав новий контракт із "Баварією"»