Дякі продукти можуть провокувати появу сильного головного болю
Всесвітня організація охорони здоров'я включила мігрень у список 19 захворювань, які найбільше впливають на якість життя та працездатність людини.
Приступ мігрені можуть провокувати різні фактори: стрес, зміни погоди, менструація, неправильне харчування або режим сну. Проте не всі знають, що певні продукти також можуть стати причиною сильного головного болю.
Шоколад містить кофеїн та фенілетиламін - речовини, які можуть спричинити звуження судин. У людей, схильних до мігрені, це здатне викликати головний біль.
Фрукти, зокрема цитрусові та банани, містять гістамін і тирамін - компоненти, які провокують розширення судин і можуть спричинити мігрень.
Сосиски, ковбаса, шинка - ці продукти містять підвищену кількість глутамату натрію та оксиду азоту, які сприяють розширенню судин твердої оболонки мозку, що може викликати сильний головний біль.
У витриманих сирах накопичується велика кількість тіраміну, який може звужувати судини та підвищувати артеріальний тиск. Чим довше сир дозріває, тим більше в ньому цієї речовини.
Різні види алкоголю можуть стати тригером мігрені, особливо ті, які виробляються шляхом бродіння. Крім того, алкоголь сприяє зневодненню, що посилює частоту та інтенсивність нападів. Порушення роботи печінки через алкоголь також може призводити до падіння рівня глюкози в крові, що провокує головний біль.
Якщо ви страждаєте на мігрень, варто уважно ставитися до свого раціону та уникати продуктів, що можуть провокувати напади. Правильне харчування допоможе зменшити ризик розвитку мігрені та покращити загальний стан здоров'я.
Підготувала: Ніна Петрович





Политика «Зеленский назвал новый дедлайн Кремля»
Общество «У низці країн Центральної та Південно-Східної Європи оголошено "червоні" попередження через високі температури»
Общество «На Дніпропетровщині мобілізували батька, який сам виховує доньку: дитина залишилась без опіки»
Происшествия «Генштаб РФ підготував кілька варіантів наступальної операції, зокрема з території Білорусі, – Сирський»
Происшествия «Під Чорнобилем продовжують горіти ліса»
Мир «Москва копіює нацистські методи деморалізації громад України, - експерти»