У Вінницькій області зафіксували випадок дирофіляріозу
У Вінницькій області підтвердили випадок дирофіляріозу, яким людина може інфікуватись через укус комахою.
Про це повідомляє Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони та здоров'я (МОЗ) України.
Дирофіляріоз є паразитарним захворюванням, яке викликається гельмінтами роду Dirofilaria. Найчастіше хворобу реєструють як природно-осередковий гельмінтоз серед домашніх тварин, або ж у хижаків. У людей, своєю чергою, розвивається найчастіше саме підшкірний дирофіляріоз.
В обласному центрі контролю та профілактики хвороб зауважили, що людина безпосередньо не заражається від собак та кішок. Втім, вона може інфікуватись внаслідок укусу зараженої комахи, частіше комара.
Інкубаційний період триває від 1 місяця до 2-х років. Водночас клініка визначається локалізацією гельмінта.
"Гельмінт D. Repens, який реєструється на території України, локалізується частіше в підшкірній клітковині, сполучній тканині різних ділянок тіла, кон’юнктиві та інших тканинах ока, статевих органах (калитка, яєчко), молочних залозах, рідше - в оболонках тканин та органів черевної порожнини людини", - пише обласний центр контролю й профілактики хвороб.
Лікування найчастіше оперативне. Якщо ж гельмінт розташувався в тканині ока - потребуються спеціальна апаратура та окуліст.
Профілактика:
- спостереження за станом здоров'я домашніх тварин і їх захист від комах;
- своєчасне виявлення та лікування тварин, хворих на дирофіляріоз, оскільки вони є джерелом хвороби;
- лікування та диспансерний нагляд за хворими тваринами (до 3 місяців);
- використання населенням засобів індивідуального захисту від комах.
- зменшення проникнення комарів у приміщення (встановлення сіток на вікна та двері) і боротьба з комарами в підвалах житлових будинків, звідки вони можуть потрапляти через вентиляційну систему до квартир.
Підготував: Сергій Дага





Курьезы «Лавров заявил, что слова Рубио о переговорах Трампа и Путина «не очень изящны»»
Общество «Сауна без купальників і економія води: культурні відмінності між Україною та Німеччиною»
Общество «Лагоцький Володимир Євгенович і мережа «MOMO»: що відомо про схему ухилення від податків та мобілізації»
Политика «Вашингтон отказался от нейтралитета в войне РФ против Украины, – Макрон»
Общество «З полону вдалося повернути сімох цивільних громадян України, – Лубінець»
Экономика «У вересні Україна може отримати другий транш кредиту ЄС, – Єврокомісія»