У шести областях України виявили новий штам COVID-19
Ілюстративне фото з відкритих джерел
В Україні у шести областях виявили 10 випадків штаму "Еріс" – підвиду COVID-19. Про це повідомляє МОЗ України.
Штаму "Еріс" виявили у таких областях:
- Дніпропетровська,
- Закарпатська,
- Сумська,
- Хмельницька,
- Тернопільська,
- Чернівецька.
"Еріс" – це варіант штаму коронавірусу SARS-CoV-2 "Омікрон". У період з 2 по 8 жовтня зареєстровано 5186 випадків захворювання на COVID-19, 18 – летальних серед людей старше 30 років.
Симптоми "Ерісу" такі ж, як і в інших відомих штамів COVID-19. Це біль у горлі, нежить, задишка, ломота у тілі, головний біль, лихоманка. Специфічна відмінність "Ерісу" – це додаткова мутація шипового білка, який швидше вражає ослаблений імунітет. Однак, за оцінками ВООЗ, глобальний ризик для громадського здоров’я населення даного штаму оцінюється як низький.
Основою для захисту проти тяжкого перебігу COVID-19 є курс із трьох щеплень. Отримання двох доз первинної вакцинації та бустерне щеплення, яке вводять через 5 місяців після первинної вакцинації. Додатковий бустер можна отримати після консультації з сімейним лікарем чи у пункті щеплення.
Підготував: Сергій Дага





Общество «Маленькі амбасадори України: діти з Волині побували у Швеції завдяки підтримці друзів із Вестероса»
Происшествия «РФ вербує неповнолітніх дівчат для вбивств українських військових, – Вигівський»
Мир «Опитування показало сумніви європейців, та Рютте заявив, що факти свідчать про союзницьку підтримку США»
Мир «Трамп скасував обіцяний удар по Ірану»
Политика «Зеленський планує відвідати Польщу цього місяця»
Мир «Папуга з Лейпцига спрогнозував переможця стартового матчу ЧС‑2026 між Мексикою та ПАР»