17:27 / 20.02.2012 Экономика

У 2011 році в Україні об'єм реалізації біоетанолу збільшився у 18 разів

Близько 65% вітчизняних виробників спиртової та лікеро-горілчаної продукції будуть займатися виробництвом біопалива

Державне підприємство «Укрспирт» планує зробити виробництво етанолу для біопалива одним із пріоритетних напрямків своєї діяльності вже у найближчий час. Близько 65% вітчизняних виробників спиртової та лікеро-горілчаної продукції будуть займатися виробництвом біопалива, у тому числі і біоетанолу. Зважаючи на те, що більше половини потужностей державних заводів простоює, виробництво біоетанолу сприятиме відновленню їхньої роботи та створенню нових робочих місць, сообщает AgroNews.

Одним із основних факторів, що вплинув на активізацію виготовлення біоетанолу стала реорганізація концерну «Укрспирт». У планах підприємств, які входять до складу концерну, збільшити обсяги виробництва та реалізації біоетанолу. Лише в минулому році об’єм реалізації біоетанолу збільшився у 18 разів, що свідчить про інтенсивний розвиток біоенергетики.

Ще одним фактором, що сприятиме виробництву та реалізації біоетанолу, є рекордний врожай кукурудзи в поточному маркетинговому році. Саме ця культура є найдешевшою сировиною для виробництва біоетанолу. Також в Україні спостерігається перевиробництво цукрових буряків, які також є сировиною для біопалива. Цьогоріч Мінагрополітики прогнозує, що вітчизняні аграрії виростять близько 40 мільйонів тонн цукрових буряків для виробництва біоетанолу.

Проте для того, щоб виготовлення етанолу для біопалива набуло великих масштабів, необхідно розробити інфраструктурний проект, який включав би в себе систему «від поля до бензобаку».

Наразі в Україні готується законопроект щодо розвитку та стимулювання виробництва біопалива. В першу чергу, документ торкнеться роботи спиртзаводів.

«Україна має враховувати світові тенденції, які свідчать про те, що використання біопалива, в тому числі й біоетанолу, набагато ефективніше, ніж традиційних видів палива. Біоетанол енергомісткіший, ніж бензин і соляра. Також варто брати до уваги і те, що він є екологічнішим при згоранні. Тож збільшення об’єму його реалізації свідчить про те, що в Україні продовжують активно розвивати альтернативні джерела енергії», – зазначив керівник ІА «AgroNews», аналітик аграрних ринків Руслан Швець.

Біоетанол – один із небагатьох видів палива, який не шкодить екосистемі. Він виділяє стільки ж парникових газів, скільки поглинає рослинна сировина для його виробництва. Тобто він має нульовий баланс і не має негативного впливу на стан атмосфери.

«Перехід на біоетанол - це одна із складових механізму так званого «чистого розвитку» в руслі цілей Кіотського протоколу, який пов'язаний зі скороченням парникових газів, а отже - спробою зменшити негативні термічні ефекти для суспільств, аграрної сфери від глобальних кліматичних змін. Більш того, цей вид палива носить відновлювальну природу, на відміну від нафти, газу чи вугілля, тож його умовно можна вважати «вічним» і «невичерпним» ресурсом», - підкреслив кандидат політичних наук, керівник дослідницьких програм Аналітичного центру «Universitas» Олексій Якубін.