Суперечка навколо львівського сміттєзаводу виникла через порушення з боку польського підрядника
Міністр фінансів та економіки Польщі Анджей Доманьський заявив, що ситуацію навколо будівництва сміттєпереробного комплексу у Львові планують найближчим часом врегулювати.
Про це він повідомив під час пресбрифінгу за підсумками 11-го засідання Українсько-польської міжурядової комісії з питань економічного співробітництва, яке відбулося у Києві.
За словами польського міністра, під час переговорів сторони обговорили проблеми, що виникли навколо реалізації проєкту будівництва комплексу механіко-біологічної переробки твердих побутових відходів у Львові. Доманьський визнав, що йдеться про велику інвестицію, реалізація якої зіткнулася із серйозними труднощами.
Він зазначив, що також порушував це питання у розмові з міністром економіки, довкілля та сільського господарства України Олексій Соболев.
Доманьський наголосив, що польська сторона має захищати інтереси своїх компаній, але водночас позитивно оцінив готовність України шукати вихід із ситуації. За його словами, намір вирішити проблему був зафіксований у спільному протоколі засідання комісії.
Польський міністр також підкреслив, що між Україною та Польщею існує багато успішних прикладів економічної співпраці, тому окремі конфліктні ситуації не повинні негативно впливати на двосторонні відносини.
Нагадаємо, польська компанія Control Process S.A. виграла тендер на будівництво сміттєпереробного комплексу у Львові у 2021 році. Вартість контракту становила 40 млн євро, а частину фінансування забезпечував Європейський банк реконструкції та розвитку.
У серпні 2025 року депутати Львівської міськради звернулися до прем’єр-міністра Польщі Дональд Туск через порушення умов контракту польським підрядником. А наприкінці березня 2026 року львівське комунальне підприємство «Зелене місто» оголосило про розірвання договору з Control Process S.A. через невиконання зобов’язань щодо будівництва комплексу.
Підготувала: Ніна Петрович





Здоровье «Жахливі менеджерські таланти: як екс-міністр Ілля Ємець перетворив дитячу кардіохірургію на заручницю власного "ефективного" менеджменту»
Мир «У Єгипті відкрили стратегічний командний центр "Октагон": він більший за Пентагон США»
Мир «Трамп заперечив, що його криптоприбутки є незаконними»
Спорт «ЧС-2027 з баскетболу: Визначилися суперники збірної України на другому етапі відбору»
Мир «Провальний референдум: У Словаччині плебісцит про відміну довічних виплат Фіцо не відбувся»
Мир «Нідерланди більше не можуть надавати ракети Patriot Україні»